Eesti tänase raudteevõrgustiku ja -teeninduse ees seisab kaks suuremat väljakutset – peame investeerima olemasolevasse taristusse ja ostma juurde uusi ronge.

Raudtee on inimestele kiire ja mugav viis reisimiseks, toob ääremaad keskustele ajaliselt lähemale. Suurenevad ka kaubaveod, 2018. aastal alustas Operail projektiga, mis toob seni raskeveokitega teedel liikunud kaubad raudteele. Esimesena käivitati liin Tartu-Muuga, hiljuti käivitati juba teine liin, Tartu-Sillamäe.

Eesti tänase raudteevõrgustiku ja -teeninduse ees seisab kaks suuremat väljakutset – peame investeerima olemasolevasse taristusse ja ostma juurde uusi ronge.

Raudtee on inimestele kiire ja mugav viis reisimiseks, toob ääremaad keskustele ajaliselt lähemale. Suurenevad ka kaubaveod, 2018. aastal alustas Operail projektiga, mis toob seni raskeveokitega teedel liikunud kaubad raudteele. Esimesena käivitati liin Tartu-Muuga, hiljuti käivitati juba teine liin, Tartu-Sillamäe. See loob eeldused, et järjest enam kaupa liigub maanteelt raudteele, mis vähendab ökoloogilist jalajälge ja suurendab liiklusohutust maanteel.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Jõudsalt liigume edasi taristuehitusega. Tänaseks on juba otsustatud ja käib töö raudtee põhiliinide ehk Tallinna-Tartu ja Tapa-Narva raudtee sõidukiiruse tõstmiseks lõiguti kuni 135 km/h ning ajaloolise projektina sai valitsuse algatusel alguse uue raudtee ehitamine Riisiperest Turbani.

Samuti on pikas perspektiivis plaan liikuda edasi kogu Eesti raudteevõrgu elektrifitseerimisega. Oleme Rail Balticu trassi kavandamisel arvestanud ka tulevase Tallinna ringraudteega, käimas on juba Balti jaama läbilaskevõime suurendamise projekt ning lähiaastatel alustatakse Pääsküla-Keila II peatee ehitusega. Nii Läänemaa kui Hiiumaa ootavad pikisilmi raudtee pikenemist Haapsaluni ning kui Turbani rajatavad rööpapaarid ennast õigustavad, saab liikuda edasi.

Samal teemal: Elron tahab rongilaenu prisket intressi vähendada (278) 11.02.2019 JUHTKIRI | Suuga võtavad suure laenu, päriselt... (17) 11.02.2019

Teine suur väljakutse on uute rongide ostmine. Nagu olen varem korduvalt öelnud, siis vähemalt kolme uue, viie vaguniga ja senisest mugavama ekspressrongi ost on hädavajalik. Otsuse saab teha juba käesoleval aastal, kui hakatakse kokku panema 2020. aasta riigieelarvet.

Vaata originaal allikast

USA.png