Mart Helme: tormihoiatus põhiseadusliku korra likvideerijatele

ÜRO rändeleppe osas käib üleeuroopaline valeuudiste propaganda. Aga mitte selles tähenduses, mida Soome välisministeeriumi ametnik silmas peab, vaid täiesti vastupidises tähenduses. Võtmes, mis püüab jätta inimestele muljet, nagu ei impordikski globalistid meile massiimmigratsiooni uueks normaalsuseks muutvat kokkulepet, vaid nagu oleks selle nn „compacti“ näol tegemist mingi süütu targutusega, mis mitte kedagi mitte millekski ei kohusta.

KOLMKÜMMEND AASTAT HILJEM – RAHVARINDE KONGRESS XX

roosaudu

(katkend Roosa Udu raamatust „Kuidas Rahvarinnet sünnitati“)

20. Rahvussuhted – igavene koeranael

„Eks see ole teada asi, et ekstremistide häbematusel pole otsa ega äärt,“ vangutasin ma etteheitvalt pead. „Aga soov panna sind oma pilli järgi tantsima näitab kujukalt, et peale häbitunde olid nad kaotanud ka igasuguse sideme reaalsusega.“

„Ma ei teinudki sellest oma kongressikõnes saladust: „Mõlemad äärmused on püüdnud tõmmata Rahvarinnet oma positsioonidele ning panna tegema sundkäike.“

„Häh!“ hüüdsin mina. „Kes saab santi sundida, kui sant ei taha kõndida? Mh-ah?“

„Vaata, tädi Roosa,“ selgitas sm Savisaar kannatlikult, „siin ei olnud küsimus kõndimises. Meie lihtsalt läksime teist teed.“

„Nagu noor Lenin oma emaga?“ täpsustasin ma igaks juhuks üle.

ÜRO rändelepe tuleb peatada!

Lugupeetud Matti Ilves

Anna oma allkiri hukatusliku Marrakechi leppe vastu!


Eesti valitsus on riigikogu ja avalikkuse selja taga otsustanud liituda ÜRO rändepaktiga, mis kuulutab, et migratsioon on iga inimese õigus ning kõik riigid peavad sellele igati kaasa aitama. Veelgi enam, dokumendis nõutakse, et immigrantidele - mitte pagulastele! - tuleb võimaldada tasuta haridust, arstiabi ja juriidilist nõustamist nende keeles, samuti nõutakse, et riigid asuks kehtestama tsensuuri, võttes vastu vihakõne kriminaliseerivad seadused, millega keelatakse immigrante või immigratsiooni kritiseerimine.

Jaak Madison rändepaktist: Reformierakond reetis kõhklematult ka liberaalid

Kui Euroopa teistes riikides on juba mitmed kuud vaieldud ÜRO uue migratsioonileppe üle, paljud riigid on keeldunud sellele allkirja andmast, siis õnneks on isegi nüüd Eestis diskussioon haripunkti jõudnud.

Hea on see, et avalikkus saab teada, mida see leping tegelikult tähendab ja milliseid kohustusi tegelikult meie kartelliparteid tahavad Eestile võtta.

VENE MEEDIA PÄEVIK | Kuidas eestlased Odessa sadamas Ukrainale külma tegid

Ukraina sait „Verhovenstvo prava” andis teada sellest, et Odessa lähedane sadam Južnõi langes hiljuti sanktsioonide alla, kuna esitas Eesti kompanii Alekon Holding Aktsiaseltsile arveid tegelikult osutamata teenuste eest.

Ukraina majandusarengu- ning kaubandusministeerium kehtestas oma määrusega sadamale erisanktsiooni - nimelt kohaldati talle Ukraina seaduste rikkumise eest väliskaubandustegevuses individuaalne litsenseerimisrežiim.

Kristen Michal: kas ETV+ juhil on tõesti mugavam ja kasulikum olla Vene kodanik?

ETV+ uue võimaliku peatoimetaja tsitaat on, viitena peresidemetele Venemaal - "puhtalt pragmaatilistel põhjustel on mul raske Vene kodakondsusest loobuda". See on valus mõte ühe avalik - õigusliku meediaharu tulevaselt juhilt. Vanne Eestile on pragmaatika küsimus. Olla Vene kodanik on mugavam ja kasulikum?

Analoogiat kasutades, olles majandus-ja taristuminister leppisime kokku põhimõtte, et riigile kuuluva vara juhid, riigile kuuluvate olulisemate ettevõtet juhtkonnas, on juhtidel läbitud julgeolekukontroll.

Rahvusliku taassünni nimel: Väga sageli ei saa enam tavainimesed tihtipeale arugi...

Väga sageli ei saa enam tavainimesed tihtipeale arugi, kas nad usuvad tavalise globalisti möla või on tegemist normaalse inimesega. Teadlased on teinud kindlaks, et globalstid erinevad inimestest selle poolest, et iga kord kui nad hakkavad oma jura ajama pededest, natost, pagulastest, transidest ja sooneutraalsusest, siis hakkab nende aju eritama pisut vastikut mäda lehka.

KOLMKÜMMEND AASTAT HILJEM – RAHVARINDE KONGRESS XIX

roosaudu

(katkend Roosa Udu raamatust „Kuidas Rahvarinnet sünnitati“)

19. Oh seda tänapäeva noorust küll!

„Oma kongressikõnes valutasin ma südant ka kasvava noorsoo pärast,“ tunnistas sm Savisaar. „Tahame ju neile üle anda selle uue hea maailma, mille loomisel ise nii palju vaeva oleme näinud. Järgmine põlvkond võiks isade pingutusi ikka vääriliselt hinnata. Aga looda sa seda! Tegelikkus rääkis hoopis teist keelt, seepärast olin sunnitud nentima: “Nostalgia riikliku iseseisvuse järele on südamelähedane ka mõnele eesti noortegrupile, kes ei usu, et suveräänsust on võimalik realiseerida teisiti kui iseseisva riigina; kes ei usu, et ületsentraliseeritud liitriigist võib saada suveräänsete riikide liit.“

Hungary’s Jobbik Party Could Turn Out to Be Moscow’s Worst Enemy


Paul Goble


Staunton,November 12 – Moscow has placed more hopes in Hungary and its nationalistJobbik Party to support Russia’s position in Europe against Ukraine, but it mayhave miscalculated in a serious way: Hungarians are a Finno-Ugric nationalityand have an interest in protecting Finno-Ugric peoples within the currentborders of the Russian Federation.

Both Putin and West have Miscalculated about Impact of Isolating Russia, Shevtsova Says


Paul Goble


Staunton,November 12 – Vladimir Putin assumed that the West would never hold Russiaaccountable for his violations of the international rules of the game, and theWest assumed that if it transformed Russian oligarchs into internationalpariahs and forced them to return to Russia, they would challenge the Kremlinleader, Liliya Shevtsova says.

Are Kadyrov’s Thugs Now Working to Intimidate Critics of Ingushetia’s Yevkurov?


Paul Goble


Staunton, November 12 – A person or persons unknownkidnapped and threatened the brother of a critic of Yunus-Bek Yevkurov, IbragimLyanov, head of the European Association of Ingush in Brussels, with physicalharm unless his cousin stopped criticizing the Ingushetia leader (ekhokavkaza.com/a/29595770.html).

BecauseRamzan Kadyrov has used similar tactics against his opponents in Chechnya, inthe Russian Federation, and abroad, it is entirely possible that the Chechenleader has decided to use his thugs against the opponents of someone who cooperatedwith him.

FAKTIKONTROLL | Kas Jaak Madison räägib migratsioonileppe „tsensuurisätte” kohta tõtt?

Eesti Päevalehe, Delfi ja Eesti Väitlusseltsi koostöös ilmuvas Faktikontrolli sarjas kontrollitakse seekord, kas vastab tõele Riigikogu liikme Jaak Madisoni (EKRE) väide sellest, et detsembris ÜRO liikmesriikide allkirju ootav migratsioonilepe kohustab liitujaid massimeediat tsenseerima.

Tellijana saad lugeda ka neid artikleid: Loe edasi... Lisa kommentaar

Mart Nutt: topeltkodakondsuse lubamine teeks Eestist vähemalt mõnes mõttes teise riigi osa

Eestile edu toonud konservatiivne kodakondsuspoliitika on sattunud liberaalide lausrünnaku alla. Reformierakonna ja Eesti200 ettepanekud heita kergekäeliselt kõrvale meie kodakondsupoliitika alused on tõsine oht Eesti julgeolekule.

Reformierakonna poolt riigikogus algatatud kodakondsusseaduse muutmise seaduse seletuskirjast võime lugeda: “Seega ei välistata ühegi riigiga mitmikkodakondsuse lubamist, kuid seda hinnatakse iga riigi suhtes eraldi“.

Ajalehtede liidu juht Mart Raudsaar: tahame debatti, mida peaks ERR maksumaksja rahaga tegema ja mida mitte

Lõppeva nädala algul edastasid Eesti Ajalehtede Liit ja Eesti Ringhäälingute liit rahandusminister Toomas Tõnistele ja kultuuriminister Indrek Saarele ühispöördumise, milles palusid hinnata, kas Eesti Rahusringhäälingu (ERR) rahastamine võib olla potentsiaalselt vastuolus Euroopa Liidu riigiabi reeglitega.

Lihtsalt öelduna ei soovi liidud, et ERR konkureeriks maksumaksja raha toel kommertskanalitega online-portaalides meelelahutusliku sisu tegemisega.

MATTI ILVES: ÜRO RAPORTÖÖR MURETSEB VAGETE VASTUPANU PÄRAST GENOTSIIDILE!

ÜRO eriraportöör Tendayi Achiume (pildil) on mures kasvava vastupanu pärast valgete seas valge rassi genotsiidile. Sest üha enam inimesi on teadlikud sellest, kui sarnane poliitiline tendets jätkub, siis teised rassid muutuvad enamuseks ja valgete järglased ei saa enam elada tavapärases ühiskonnas.

Ülestõus taolisele poliitikale mobiliseerib valgeid ja seda suuresti interneti vahendusel.

Juhtkiri: ega’s EKRE pole ometi inimsööja Ellotška

Eestis tegutsev vene dissident Artemi Troitski esines hiljuti Eesti Päevalehe intervjuus EKRE suunal sedavõrd jaburate väidetega, et nende seletamiseks jääb järgi kaks võimalust: kas on siin tegu pahatahtliku Eesti ühiskonna lõhestamise või astronoomilise asjatundmatusega, kirjutab Objektiivi toimetus juhtkirjas.

Muusikaajakirjanik ja vene alternatiivroki spetsialist väitis Krister Parisele antud intervjuus kindlas kõneviisis, et EKRE näol on tegu Moskva projektiga, mida rahastatakse otse Kremlist.

SUU LAULAB, PASTEL PIGISTAB LXXXII

roosaudu

82. No missa kostad!

Küllap olete kuulnud ütlust: „Nüüd on minu silmad seda näha saanud, nüüd võib sinu sulane puhkama heita.“

Eks ole minagi ju mõnel korral oma elus püüdnud pisut nalja teha ning väikestviisi huumoriga sõprust pidada, ehkki seda tulemust kiputakse ka satiiriks nimetama. Nüüd aga paistab küll sedasi, et võin südamerahus oma pillid kotti pakkida ja suu klõpsti kinni panna – otsekui rahakoti rauad. Ei ühtki kopkat enam ega ühtegi nalja, sest uus tulija, ETV2 staar Märt Koik teeb platsi puhtaks. Teate ju küll, kuidas uus luud pühib!

Ja mis tal viga sedasi möllata, kui rahvusringhääling annab laupäeva õhtul pool tundi eetriaega, saade ise kordub veel esmaspäeval ja reedelgi, et see kellelgi jumala pärast nägemata ei jääks. Nagu näete, on ka meie väikeses paljukannatanud riigis noortele kõik teed lahti.

In Russia, Clash of Generations Replacing Clash of Civilizations, ‘Nezavisimaya Gazeta’ Says


PaulGoble


Staunton, November 11 – Recent statementsby FSB Director Aleksandr Borotnikov suggest that in Russia, the clash ofgenerations, historically known in Russia as the battle between “fathers andsons,” is replacing the clash of civilizations, according to the editors of Nezavisimaya gazeta.


The recent wave of violent acts byyoung Russians has prompted the FSB head to shift his focus from the actions ofthose inspired or recruited by Islamist radicals abroad to acts by youngRussians who have never left the country or attached themselves to anyparticular ideology, the paper says (ng.ru/editorial/2018-11-11/2_7349_red.html).

Teaching Old Church Slavonic in Schools Absurd and Mercifully Unrealizable, Spitsyn Says


Paul Goble


Staunton,Last week, Viktor Sadovnichy, the rector of Moscow State University, called forthe introduction of Old Church Slavonic as an elective in Russian schools, anidea Yevgeny Spitsyn, a historian and educator says is absurd and mercifullyunrealizable: Russian pupils need to study Russian more, and there simply isn’tanyone to teach the other language.

Key Features of Today’s World Rooted in World War I, Shelin Says


Paul Goble


Staunton,November 11 – World War I, the centenary of whose end the internationalcommunity is marking today, continues to define the shape of the internationalsystem and even set the agenda of its key players, Sergey Shelin says, raisingthe question as to whether the world can escape that legacy or will continue tolive by it.

Depending on Who Succeeds Putin, Russia's Disintegration Will Be Like End of USSR or End of Yugoslavia, Glezin Says


Paul Goble


Staunton,November 11 – The disintegration of the Russian Federation, “the last empire inthe Eurasian space,” is inevitable, Eduard Glezin says; but the manner of thatdemise is not. If Vladimir Putin is succeeded by a reformer like MikhailGorbachev, it could come apart in a “civilized” manner; but if by a Slobodan Milosevich,it would be “war of all against all.

Grozny Backs Down on Map Showing Border Change with Daghestan after Bloggers There Complain


Paul Goble


Staunton,November 11 – When the Chechen parliament posted a new map showing the republic’sacquisition of territory from Ingushetia as part of the accord between Yunu-BekYevkurov and Ramzan Kadyrov, the republic legislature also shifted the borderwith Daghestan, adding 11.4 square kilometers to Chechnya even though there hasbeen no agreement on that.

SARDELL: ÜRO migratsioonileppe sisu oleks pidanud olema kõikidele teada. Eeldasin, et riigivõim teab, mida ta teeb

Europarlamendi saadik Urmas Paet kirjutab, et tüli, mis ÜRO migratsioonileppe ümber lahti on läinud, on pentsik, sest kõikidele osapooltele oleks pidanud teada olema, mida nad teevad, sest töö leppega algas juba kaks aastat tagasi.

See on ikka päris imelik, mis Europarlamendi saadik Urmas Paet kirjutab, et tüli, mis ÜRO migratsioonileppe ümber lahti on läinud, on pentsik, sest kõikidele osapooltele oleks pidanud teada olema, mida nad teevad, sest töö leppega algas juba kaks aastat tagasi.

Toomas Alatalu: esimese ilmasõja mälestuspäeval tasub meenutada, et täna käib sõdimine edasi ja ikka samade riikide juhtimisel

Poliitikavaatleja Toomas Alatalu kirjutab, et Pariisis täna toimuval I maailmasõja mälestustseremoonia on vaid meediavarjutus aina enam pingestuvatele suhetele suurriikide vahel.

Enamuse riigijuhtide eemalejäämine emotsionaalsetest mälestusüritustest on lihtsalt selgitav – neil polnud mingit pistmist kahe võistleva valitsejate ja rikkurite grupi ihaga jagada maailm ümber enda kasuks. Naljakas mõelda, et solidaarsuse jutlustamise käigus on jõutud niikaugele, et isegi antud sõja põhjuseks üritatakse kuulutada natsionalismi ehk iga rahvuse ja riigi loomupärast tunnet enda eristamiseks teistest.

Liisa Pakosta: kui isa nõuab lapsega kohtumist, on ta konfliktne. Kui mitte, siis hoolimatu

Isad võivad väga valusalt kogeda soolist ebavõrdsust.

Isa ja ema võrdsed õigused ja kohustused lapsega seonduvalt on täpipealt kirjas perekonnaseaduses. Kõik ametkonnad peavad meestele ja naistele võrdsed võimalused andma. Kõik naiste palgalõhe vastu võitlejad seisavad põhjendatult võrdse hoolduskoormuse eest meeste ja naiste vahel. Jah, sekka satub vägivaldureid, keda tulebki lastest eemal hoida, on ükskõiksust - ent on ka isad, kes on head ja hoolivad ning tahavad oma lastega rohkem koos olla, kuid piiravate soostereotüüpide tõttu seda teha ei saa.

Macron kuulutas välja Euroopa ühendarmee loomise?

Mäletate, kuidas Macron äsja kuulutas välja Euroopa ühendarmee loomise?
Venemaa, Hiina ja isegi Ühendriikide vastu.
Nüüd vastas @TegelikTrump.
"See kõik on muidugi vaga solvav. Äkki oleks õiglane eurooplastel siiski ausalt oma osa kinni maksta selle asemel, et aastaid lasta Ameerikal seda teha?".

Sõbrad.
Kas te saate aru, kumba pooldab Eesti?
Jüri Luik võtab innukalt osa Marconi Euroopa kaitseinitsiatiivist, koos Soome ja Rootsiga.

SUU LAULAB, PASTEL PIGISTAB LXXXI

roosaudu

81. Mardisant – see kõlab natsionalistlikult. Ja rassistlikult!

Elame huvitaval ajal, kiiresti muutuvas maailmas. Ole ainult mees ja püüa ree peal püsida, et äkilistes kurvides maha ei pudeneks. Kihutame ju vupsaku-vupsaku helgesse tulevikku, aga maastik meie ümber erineb juba oluliselt sellest, millega oleme harjunud.

Eestis teevad noorte (ja enam mitte nii noorte) tigedate naiste kõrval ilma ka noored vihased mehed. Paraku vastavalt oma võimetele, mis on pehmelt öeldes üpris keskpärased. Kuid seda suurem on tahtmine midagi ära teha, silma paista, olla KEEGI. Kõrvaltvaatajale tundub see omajagu naeruväärne, pisut traagiline ja paraku ka kaunikesti tüütu.

Chuvash and Russians Increasingly Live in Separate ‘Parallel’ Worlds, Khuzangay Says


Paul Goble


Staunton,November 10 – An abnormal situation has arisen in Chuvashia, Atner Khuzangaysays. The Chuvash and the Russians living in separate “parallel” worlds and donot interact with each other as they did a generation ago.That impoverishes both and must be fought.


Inan interview given to the IdelReal portal, the Chuvash philologist and activist

Another Tragic Soviet Continuity in Putin’s Russia – the Catacomb Church Still Suffers


Paul Goble


Staunton,November 10 – Many of the religious groups in Russia now suffering governmentoppression, such as the Jehovah’s Witnesses, did experience a brief reprisefrom that between Gorbachev’s time and a few years ago; but one group never gotthat respite – the True Orthodox – who have remained a catacomb church sincetsarist times.

Most Russians Lack an Interest in Others Living in Their Own Country, Anthropologist Says


PaulGoble


Staunton, November 10 – MostRussians display a complete lack of interest in what is going on not very farfrom themselves, beyond the Ring Road if they live in Moscow or beyond theUrals if they live in European Russia, Natalya Konradova says. They focus ononly two agendas, the world of their own apartments and that of countriesbeyond Russia’s borders.

Mart Helme ÜRO ränderaamistikule vastu seisvatest reformierakondlastest: teie eesti rahva reetmist õigustav valelikkus ja silmakirjalikkus on tülgastavad

Meie vana poliitkartell ei kavatse sõrme otsagi liigutada selleks, et Marrakechi leping tõepoolest Eesti esindaja allkirjata jääks.

See, millega nemad tegelevad, on järjekordne rahva petmiseks mõeldud näitemäng, vee sogamine, et inimesi, kes tõepoolest meie riigi suveräänsuspuude pärast mures on ja tõepoolest Eesti muutumist kolmanda maailma rahvastikuülejäägi prügikastiks pelgavad, segadusse ajada.

FSB Offices in Regions Get Creative to Keep Their Extremism Arrests Up, Orekh Says


Paul Goble


Staunton,November 10 – In order to boost arrests on extremism charges and thus to winadvancement, FSB offices in Russia’s regions dream up ways to link almostanything to extremism, a creative process more necessary in the regions becausethere is less extremism and easier because there aren’t the constraints thatexist in Moscow, Anton Orekh says.

Miks mängida tennist?

Tennis on kogu maailmas ülipopulaarne ja mitte ainult vaadatavuse poolest. Harrastustennisest ja selle tervislikkusest räägitakse üha rohkem, sest…

5MIINUST nublu isiku avalikustamisest: klikkide nimel kellegi anonüümsus ilma antud isiku loata ära võtta, on ikka suht debiilne tegu

Eile avaldas konkureeriv meediaväljaanne enda kontimurdva uurimistöö tulemusena räppar nublu isiku, muusikaportaalile sky.ee andis oma kommentaari…

Super-Gaga! Kui teised staarid palkavad eratuletõrjujaid, lõi Lady Gaga suurpõlengu ohvrite aitamisele ise käed külge

Superstaar Lady Gaga on ise üks õnnetutest hingedest, kes pidi oma kodust suurpõlengu eest põgenema, kuid puhkuse asemel mõnes kaunis kuurortis jäi…

VIDEO | Vormel-1 kaklusklubi: Verstappen ei ole ainus ning rusikatega on teiste seas vehkinud Schumacher, Senna ja Piquet

Nädalavahetusel toimunud Brasiilia vormel-1 etapi järel läks Max Verstappen käsipidi kallale Esteban Oconile. Kahe mehe vahel rajal aset leidnud…