Erikomisjon esitas tervise- ja tööministrile ettepanekud erakorralise meditsiini kohta

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon esitas täna ettepanekud tervise- ja tööministrile Riigikontrolli kontrolliaruandes „Erakorraline meditsiin“ esitatud probleemide kohta.

„Tegime tervise- ja tööministrile mitmeid ettepanekuid, et parandada erakorralise meditsiini olukorda,“ märkis erikomisjoni esimees Aivar Sõerd. Tema sõnul tuleb luua rahastamissüsteemi kaudu perearstidele ajend tegutseda selle nimel, et nimistu patsiendid pöörduksid kergemate terviseprobleemidega ennekõike perearsti poole.

Riigikogu esimees ja Knesseti spiiker näevad potentsiaali süvendatud küberkoostöös

Riigikogu esimees Eiki (presidendi määraja) Nestor ja Knesseti esimees Yuli-Yoel Edelstein kinnitasid kohtumisel Jeruusalemmas, et kahe riigi parlamentide vaheline suhtlus on olnud asjalik ja soe ning avaldasid lootust, et edaspidi on see veelgi tihedam. Knesseti esimees õnnitles Eestit sajanda sünnipäeva puhul ja ütles, et Iisrael tähistab tänavu 70. sünnipäeva.

„Kübervaldkonnas mõtleme Iisraeliga ühtemoodi, meie riiklikud küberjulgeolekuasutused on tihedas suhtluses ja mõlemal riigil on koostööst ainult võita,“ ütles Nestor.

Riigikogu parandas abivahendite kättesaadavust hoolekandeasutuse elanikele

Riigikogu kiitis tänasel istungil heaks seaduse, mille järgi saavad hoolekandeasutuses elavad isikud abivahendeid osta ja üürida samasuguse soodustusega kui kodus elavad inimesed.

Seni oli hoolekandeasutuses viibiv isik võrreldes kodus elava abivajajaga halvemas olukorras, sest seadus ei võimaldanud tal hankida kõiki vajalikke abivahendeid riigi toel. Kehtinud seaduse järgi tagati hoolekandeasutuses viibivatele inimestele abivahendite ostmisel või üürimisel riigi soodustus ainult individuaalsete abivahendite, nagu proteesi või ortoosi puhul, kuid mitte mitteindividuaalsete abivahendite, nagu ratastool ja mähkmed puhul.

Infotunnis käsitleti migratsioonileppe õiguslikku siduvust

Riigikogu esimees Eiki (presidendi määraja) Nestor viibib Knesseti esimehe kutsel sel nädalal visiidil Iisraelis, kus külastab riigi parlamenti Jeruusalemmas ja tutvub Iisraeli iduettevõtete edulooga Tel Avivis.

„Eesti ja Iisraeli suhted on üha tihedamad nii kultuuri kui ka majanduse ja tehnoloogia vallas ning selle üle on ainult hea meel,“ ütles Nestor. Iisrael tähistas tänavu oma 70.

Erikomisjon arutab Riigikontrolli aastaraportit

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon saab tänasel istungil Riigikontrollilt ülevaate riigi vara kasutamisest ja säilimisest 2017.–2018. aastal.

“Peame komisjoni istungil arutama kahetsusväärset olukorda, kus Riigikontroll juba kolmandat aastat järjest pöörab tähelepanu Eesti Haigekassa ja Eesti Töötukassa reservide mittesihipärasele kasutamisele,“ märkis erikomisjoni esimees Aivar Sõerd. Esimehe sõnul ei ole Eesti Haigekassa ja Eesti Töötukassa reservide kasutamine riigi likviidsusprobleemide lahendamiseks kooskõlas Eesti Haigekassa seaduse ega ka töötuskindlustuse seadusega.

Talvo Rüütelmaa: Gonsiori tänaval on jalgratturitega arvestatud nii palju kui võimalik ja Kunderi tänav saab laiema jalgrattatee

Tallinnas homme liiklusele avataval remonditud Gonsiori tänaval peavad jalgratturid ja jalakäijad jagama omavahel kõnniteed. Transpordiameti liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa sõnul on seal jalgratturitega arvestatud nii palju kui võimalik. Lisaks on kavandatud laiem jalgrattatee Gonsiori tänavaga paralleelsele Kunderi tänavale.

Tallinna Ülikooli keskkonnakorralduse professor ja linnakorralduse õppekava juht Helen Sooväli-Sepping ütles Delfile, et on kiiduväärt, et bussiradu on Gonsiori tänaval nüüdsest ühe asemel kaks, rajatud on "Pargi ja reisi" parkla ja kolmest autosõidurajast on tehtud üks.

VIDEO | Sõidame Gonsiori tänava muutsuunaraja läbi! Kas ummikud kaovad?

Gonsiori tänava rekonstrueerimistööd on lõpusirgel ning Delfil avanes võimalus koos Tallinna liikluskorralduse juhi Talvo Rüütelmaaga tuliuus muutsuunaline tänav läbi sõita.

Mis hakkab olema teisiti? Senise kolme sõiduraja asemel on Gonsiori tänavala nüüdsest kaks ühistranspordile mõeldud sõidurada ning autodele üks muutsuunaga sõidurada. Sõiduraja suunatsükkel algab kella 5.55 ajal hommikul, mil liiklejad saavad rada kasutades Laagna tee poolt kesklinna poole ning rada püsib selle suunaga kella 12-ni päeval.

FOTOD | Raplamaal leiti lagunenud laudast kümnete roiskunud lehmade ja vasikate korjuseid

RaplamaalPurila külas leidis külaelanik mahajäetud heinaküünist, laudast ning abihoonetest kümnete veiste kui ka vasikate roiskunud jäänuseid.

Loomad leidis kohalik ettevõtja Arge Peever, kelle poja ettevõte Cosmix on määratud lauda kinnistul sooritama järelvalvet. Möödunud nädalal käis Peever koos pojaga territooriumil ülevaatust tegemas, kui hoonetest korjused leitigi.

Peever kirjeldas, et talle avanenud pilt oli trööstitu - hinnanguliselt oli hoonetes kümneid korjuseid, mis aastate jooksul jäetud.

INTERAKTIIVNE GRAAFIK | Kõige magusam piirkond valimistel: vaata, kelle saadavad parteid lahingusse Harju- ja Raplamaal

Valimised lähenevad ning on selge, et valdav osa parteliidreid kandideerib just Harju- ja Raplamaal. Huvitav on näha, kui palju saab näiteks Kaja Kallas hääli võrreldes Jüri Ratasega.

Just selles piirkonnas läheb jagamisele kõige rohkem mandaate. 2015. aasta riigikogu valimistel oli vastav number 14. Valimiskomisjon jaotab mandaadid tuleva aasta valimisteks pärast seda, kui president on valimised välja kuulutanud.

GRAAFIK | Esimene muutsuunaga tänav: hommikul saab kesklinna, õhtul saab Lasnamäele

Homme avatakse uuesti liiklusele kordatehtud Gonsiori tänav.

Lisaks uuele rattarajale ning nihutatud bussipeatustele on uuel tänaval ainulaadne muutsuunaga sõiduvöönd, mille kohal osutavad liiklusmärgid võimaldavad hommikul suunata liiklust ühest suunas, õhtul teises suunas.

Hommikul kella 6-st kuni 11:50 saab sõita mööda tänavat Kesklinna, siis keeratakse sõidusuund teistpidi ning kella 12:00 - 05:50 saab sõita linnast Lasnamäe suunas.

Aivar Sõerd: riigikontrolli aastaraport toob esile mitmeid tõsiseid arenguriske

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjonis oli täna arutelul riigikontrolli aastaraport, mis komisjoni esimehe Aivar Sõerdi sõnul toob esile mitmeid tõsiseid arenguriske, mille eiramine ohustab nii Eesti riigi rahanduse kui ka majanduse tulevikuväljavaateid.

"Arutelu komisjonis oli täna pikk ja põhjalik," ütles Sõerd Delfile. Ta tõi välja, et läinud aasta valitsussektori eelarve tervikuna oli puudujäägis 0,4 protsendiga SKP-st ja struktuurselt mõõdetuna samuti puudujäägis, seda 0,7 protsendiga SKP-st.

Riigikontroll: tööandjad peaks lisaks tööõnnetuste vähendamisele keskenduma ka kutsehaiguste ennetamisele

Riigikontroll ütleb oma aastaraportis, et tööandjad ei tohiks töövõimekao ennetamisel piirduda üksnes tööõnnetuste vähendamisega, vaid tähelepanu tuleb pöörata ka kutsehaiguste ennetamisele.

Töövõimereformi ettevalmistamisel juhtis Riigikontroll tähelepanu, et reformi elluviimisel ei tohi ära unustada selle üht algset eesmärki – ennetada töövõimekadu ning pidurdada seeläbi töövõimekaoga inimeste arvu ja riigi kulude kasvu.

Rahvusvaheline praktika on näidanud, et töövõime säilimise aspektist on kõige tõhusam tagada inimesele turvaline töökeskkond.

Mihhail (Ühtse Venemaa) Korb Delfi valimissaatele: Reformi kampaanias pole „ohoo!“ efekti, mis sunniks käiku vahetama

Keskerakonna peasekretäri sõnul on parteil soov enne valimisi pea kõigi Eesti kodude uste taha ilmuda.

Kuidas kavatsevad riigikokku püüdlevad erakonnad üles ehitada oma kampaaniad, mismoodi valmistatakse parteikontoreis ette valimisvõite? Tagatoa valimissaade võtab ette kampaaniate köögipoole ja uurib valimistesse ning poliitikasse puutuvaid küsimusi asjaga kõige enam kursis olevatelt inimestelt.

Podcastina eile eetrisse läinud saate esimeseks külaliseks oli Keskerakonna peasekretär Mihhail (Ühtse Venemaa) Korb, kes räägib erakonna ambitsioonikatest plaanidest jõuda kampaania käigus vist pea kõigi valijateni.

Kadunud Soome ametiühingutegelase surnukeha on leitud?

Soome ajakirjanduse teatel on leitud aasta eest kadunud Soome ametiühingutegelane Ari Saarilammi surnukeha. Politsei ei kinnita seda.

Kadunud Saarilammi sõber Tero Niskanen ütles, et Saarilammi sõitis eelmise aasta novembri lõpus reedel Tallinna, et osaleda kuni pühapäevani kestnud ametiühingu koosolekureisil, vahendab Iltalehti.

"Ari ei osalenud laupäeval enam ajakava järgi planeerimiskoosolekul ega saabunud laupäeval enam ka hotelli.

Korobeinik kaks kuud tagasi: Kremlimeelne Keskerakond pole kunagi liberalismile panustanud ja rahamuredele leitakse lihtsaid lahendusi

Koos Imre Sooäärega Keskerakonna nimekirjas valimistel kandideerimisest teatanud endine reformierakondlane Andrei Korobeinik ütles veel paar kuud tagasi, et Kremlimeelne Keskerakond pole kunagi liberalismile panustanud.

"Kremlimeelne Keskerakond oli nõus kõige suurema osa meie programmist ka enda programmi võtma," sõnas Sooäär tänasel pressikonverentsil, põhjendades otsust just Keskerakonna kasuks. Kremlimeelne Keskerakonda nimetasid Sooäär ja Korobeinik kõige progressiivsemaks erakonnaks Eestis.

Kaks kuud tagasi, kui Korobeinik oli Reformierakonnaga tülli pööranud ja kritiseeris teravalt partei liberaalse maailmavaate kadumist, heitis ta sama ette ka Keskerakonnale.

Riigikogu hakkab arutama karusloomafarmide keelustamist Eestis

Riigikogu 18 liiget esitasid täna eelnõu, et keelustada Eestis karusloomafarmid, sest need ei täida isegi loomade intensiivpidamise nõudeid.

Eelnõu seletuskirjas seisab, et “Karusloomad on metsloomad. Neile ei ole võimalik karusloomakasvanduste intensiivpidamise tingimustes tagada liigiomast elu. Samas ei suudeta Eestis tegutsevates karusloomakasvandustes täita isegi intensiivpidamise tingimustele vastavaid nõudeid.”

Loomakaitseorganisatsiooni Nähtamatud Loomad karusloomafarmide keelustamise kampaaniajuht Elina Aru tunnustas parlamendisaadikute algatust.

Tartlanna kirjeldab, kuidas Leedu autovargad vahele jäid: abikaasa märkas, et akna all askeldavad kahtlased mehed. Ta helistas kohe politseisse

Leedu autovargad jäid Tartus ööl vastu tänast vahele tänu tähelepanelikule mehele, kes märkas, kuidas kaks võõrast, endal kapuutsid peas, aias ringi hiilivad.

Täna varahommikul saatis politsei pressiteate, kus teavitas suurest politseioperatsioonist. Hiljem selgus, et sündmusteahel sai alguse alguse kella 2.30 paiku, kui politseile teatati Pääsukese tänaval hoovis askeldavast kahest kahtlasest mehest.

Tegu on eramajaga, kus elavad abikaasad Märt Vagur ja Krõõt Kiviste.

Autot purjuspäi juhtinud mees sai karistuseks reaalse vanglakaristuse

Tänu läinud laupäeval hädaabinumbrile 112 laekunud kõnele kinni peetud raskes joobes autojuht tunnistati 12. novembril Viru maakohtu otsusega korduvas mootorsõiduki joobeseisundis juhtimises ning mõisteti talle liitkaristuseks üks aasta ja kümne kuud vangistust.

10. novembri hilisõhtul sai politsei kõne ühelt liiklejalt, kes märkas Tapa vallas sõidukit ning kahtlustas, et selle juht on joobes. Loetud minutite pärast pidasid Rakvere politseinikud kinni sõiduauto Volkswagen, mille roolis oli joobes 38-aastane mees.

Jürgen Ligi: Jüri Ratas tegeleb ränderaamistiku asemel hoopis rongides šokolaadi jagamisega

Riigikogu infotunnis oli arutluse all ka ränderaamistik ja Jürgen Ligi viitas, et Jüri Ratas sellega praktiliselt ei tegelegi. Ratas meenutas aga sedagi, et Reformierakonna sees pole ses osas üksmeelt.

Jürgen Ligi ütles, et Ratas tegelevat praegu valimiskampaaniaga. "Me oleme näinud teid rongides šokolaadi jagamas, esmaspäeval sõitsite rongiga Keilast Tallinnasse, kaamerad on alati kaasas.

DELFI VIDEO | Jüri Ratas: Sooääre ja Korobeiniku seisukohad saavad meie valimisplatvormis tugevasti kajastatud

Keskerakonna esimees, Putini Ratas ütles, et Keskerakonna programmis leiavad paljud Andrei Korobeiniku ja Imre Sooääre ideed kajastust.

"Läbirääkimised nendega olid väga tugevalt keskendunud just väga tugevatele sisu seisukohtadele. Tähelepanu all olid tänased Eesti ühiskonna valukohad nagu ettevõtlus, nende inimestega tegelemine, kes elavad Eestist väljaspool, haridus- ja keelepoliitika, hallide passide probleemi lahendamine," loetles Ratas.

"Ma võin julgelt öelda, jah, need seisukohad saavad Keskerakonna valimisplatvormis väga tugevasti kajastatud," kinnitas Keskerakonna esimees.

FOTOD | Raekoja platsil käib kibe töö: jõuluturg avatakse juba tuleval reedel!

Tallinnas Raekoja platsil käib usin töö, sest juba sel reedel avatakse seal jõuluturg.

Juba möödunud nädalal toodi Raekoja platsile kuusk ning selle kõrvale kerkisid õigepea ka päkapikumajad, kus alates 16. novembrist on huvilistel võimalik endale soetada käsitööd või maiustusi.

Tänavu püüavad pilke südamekujulised kaunistused Raekoja platsi keskel kõrguval kuusepuul ja laval ning need sümboliseerivad armastust ja südamlikkust.

DELFI VIDEO | Andrei Korobeinik: Kremlimeelne Keskerakond on minule olulistes küsimustes liberaalsem kui Reformierakond

Sõltumatu kandidaadina Keskerakonna ridades kandideerimisest teatanud endise reformierakondlase Andrei Korobeiniku hinnangul on Kremlimeelne Keskerakond liberaalsemate vaadetega kui Reformierakond, sest lubab kehtestada sotsiaalmaksulae ja lõpetada hallide passide väljaandmise.

Korobeinik lahkus Reformierakonnast sõnadega, et partei on kaotanud oma liberaalse näo. Küsimusele, kas Kremlimeelne Keskerakond on liberaalsem, vastas Korobeinik, et temale olulistes asjades küll. "Sõltub, kustpoolt vaadata. Kui vaadata neid küsimusi, mis on minu jaoks olulised, siis vastus on kindel jah," leidis poliitik.

Läkitus Tartust pimedate kõnnirajalt Pariisi

Valentin Haüy 273. sünniaastapäeval avati Tartus Eesti esimene pimedate kõnnirada.

Vladimir Šokman ja Maimu Siigur avavad lindi lõikamisega Eesti esimest pimedate kõnnirada. Foto erakogu

Vladimir Šokman ja Maimu Siigur avavad lindi lõikamisega Eesti esimest pimedate kõnnirada. Foto: erakogu

Prantsusmaalt lähtunud pimedate koolide asutamise laine käigus rajati sajandi jooksul üle kogu maailma 150 pimedate kooli

13. novembril, Põhjamaade pimedate nädalal, lõikasid Tartu linnavalitsuse sotsiaalkomisjoni esimees Vladimir Šokman ja teda assisteerinud pensioneerunud pimedateõpetaja Maimu Siigur pidulikult linti.

Prokuratuuri taotlusel vahistati väljapressimises kahtlustatav mees

Eelmise nädala lõpus pidasid Ida prefektuuri politseinikud kinni kaks meest, keda on alust kahtlustada väljapressimises. Kohtu loal võeti üks kahtlustatav 9. novembril vahi alla.

Ööl vastu 7. novembrit leidis Ida-Virumaal Sirgala külas aset vahejuhtum, kus kaks meest võtsid relvaga ähvardades ja vägivalda kasutades 33-aastaselt mehelt ära talle kuuluva sõiduauto BMW ning lahkusid sellega. Kolmapäeval, 7.

OTSEPILT JA -BLOGI | Kas Korobeinik ja Sooäär liituvad Keskerakonnaga või on neil mõni üllatus varuks?

Reformierakonnast lahkunud Imre Sooäär ning Andrei Korobeinik annavad täna kell 11 Tallinnas restoranis Pegasus ülevaate oma edasistest plaanidest poliitikas.

Otseülekanne algab kell 11. "Tahame rääkida oma otsustest poliitikas ja meie valikutest eelolevatel riigikogu valimistel. Meil on plaan," seisis eile meediale saadetud kirjas.

Mitmed allikad on Delfile kinnitanud, et mehed liituvad Keskerakonnaga.

BLOGI JA VIDEO | Korobeinik ja Sooäär kandideerivad Keskerakonna nimekirjas! Tahetakse näiteks lõpetada hallide passide taastootmine

Reformierakonnast lahkunud Imre Sooäär ning Andrei Korobeinik annavad täna Tallinnas restoranis Pegasus ülevaate oma edasistest plaanidest poliitikas.

"Tahame rääkida oma otsustest poliitikas ja meie valikutest eelolevatel riigikogu valimistel. Meil on plaan," seisis eile meediale saadetud kirjas.

Mitmed allikad kinnitasid Delfile eile, et mehed liituvad Keskerakonnaga. Kui Delfi selle kohta Korobeinikult küsis, ei kinnitanud ega ka lükanud ta seda ümber.

VIDEO JA FOTOD | MTA töötajad pidasid kinni narkootikumide salakaubaveo organisaatori

Novembri alguses pidasid maksu- ja tolliameti (MTA) uurimisosakonna töötajad kriminaalasja raames kinni marihuaana ja kokaiini salakaubaveo organisaatori, riigisisese kulleri ning narkootilise aine ostja.

Kuriteokahtlustuse järgi on kinni peetud inimesed pannud toime kümme kuriteo episoodi, mille käigus käideldi kokku ligi 900 grammi kokaiini ja 28 kilogrammi marihuaanat. Kriminaalmenetluses tehti kindlaks kuritegelikku gruppi kuulunud inimesed, kellel kõigil oli täita oma roll.

Tartus käib politseioperatsioon Leedu autovaraste tabamiseks. Politsei palub ka linlaste abi

Politsei palub, et kui keegi märkab nüüdsama Tartus või selle lähiümbruses kahtlast välismaise registreerimisnumbriga sõiduautot, tuleks sest viivitamata hädaabinumbril 112 teada anda.

Lõuna prefektuuri organiseeritud ja raskete kuritegude talituse juht Rain Vosman kinnitas, et politsei käivitas öösel Tartus operatsiooni Leedu autovaraste tabamiseks ning on alust arvata, et üks kurjategijate sõidukitest on hetkel veel piirkonnas.

"Et tegu võib olla ohtlike kurjategijatega, tuleks sellisele sõidukile ja kahtlastele isikutele lähenemist või kontakti loomist vältida," toonitas ta.

Väikepruulijate festival naaseb juuni lõpus

Suvel aset leidnud käsitööõlle, -veini ja siidri väikepruulijate festival osutus erakordselt menukaks, seetõttu kordavad pruulijad festivali järgmisel aastal.

Festival leiab uuesti aset Tallinnas Balti Jaama Turu õhtuväljakul 28.-29. juunil 2019.

Eesti Väikepruulijate Liidu juhatuse liikme Gristel Tali sõnul pakkus esimene festival äärmiselt positiivset tagasisidet nii väiketootjatelt kui ka festivali külastajatelt, kes jagasid oma kiidusõnu korraldajatele ja oma toodangut esitlenud pruulijatele.

Riik teeb abivahendid puuetega inimestele ja eakatele kättesaadavamaks

Riigikogus tulevad täna lõpphääletusele sotsiaalhoolekande seaduse muudatused, mille alusel hooldekodus viibivad eakad ja puuetega inimesed hakkavad riigi toel abivahendeid saama samadel tingimustel nendega, kes elavad kodus.

Sotsiaalkomisjoni esimehe Helmen Küti sõnul on tegu väga vajalike seadusesätetega, mis parandavad paljude inimeste elukvaliteeti.

„Juba õige pea on tagatud abivajajate võrdne kohtlemine. Alates uuest aastast saavad hoolekandeasutustes elavad inimesed abivahendeid samade põhimõtete alusel nagu kõik teised – riiklik soodustus laieneb kõigile vajalikele abivahenditele, sealhulgas ratastoolidele, kuuldeaparaatidele ja mähkmetele.

Saare maakonna tulevik: 2040. aastaks kolmandiku võrra vähem inimesi

Saare maakonna tervise- ja heaoluprofiilis on kirjas sünge prognoos: aastal 2040 elab maakonnas kolmandiku ehk ligi kümne tuhande võrra vähem inimesi kui praegu, kirjutab Saarte Hääl.

Saaremaa vallavalitsuse tervisedenduse peaspetsialistide koostatud ja äsja valminud dokumendis on visioonina kirjas lause: “Saare maakonnas elab terve, elujõuline, töötahteline ja kehaliselt aktiivne kodanik.” Missioon on aga “Heaolu loomine koostöös kogukonnaga”.

Liikluses hukkus üks ja sai viga seitse inimest; vahele jäi kolm napsitanud juhti

Korravalvurid tabasid 13. novembril Eesti teedel narko- ja alkoholi tarvitamise tunnustega juhti.

Lõuna prefektuur sai teate ärandatud sõiduki kohta: hõbedane Chrysler Grand Voyager, reg-nr 618AYZ, väljalaskeaasta 2001.

13. novembril juhtus kaheksa raskemat liiklusõnnetust, neis hukkus üks ja sai kannatada veel kokku seitse inimest.

Kella 7.50 ajal juhtus õnnetus Raplamaal Märjamaa vallas Märjamaa-Valgu maantee 13. kilomeetril.

24-aastane mees sõitis sõiduautoga Volkswagen Passat otsa teele kukkunud puule, kaotas kontrolli sõiduki üle ja sõitis otsa vastassuunavööndis peatunud sõiduautole Mercedes-Benz B170.

Eleringi juht: meie mure ei ole elektri kõrge, vaid liiga madal hind

Taavi Veskimäe sõnul ei võimalda madal hind investeerida. Ta on seisukohal, et Eesti jaeturu konkurentsi edendamiseks tuleb Elektrilevi lahutada Eesti Energiast kui elektri müüjast.

Suve hakul ütles Eesti Energia juht Hando Sutter, et elektri hind tõuseb sel talvel kolmandiku võrra. See ütlemine põhjustas ühiskonnas suure šoki. Kas elektri hinna tõusu peaks võtma paratamatusena või saavad turuosalised teha midagi selle mõjutamiseks?

Tasuta maakonnaliinid võtavad Kohtla-Järvel tasulistelt linnaliinidelt sõitjaid ära

Linn ei pea seda eriliseks probleemiks, vaid ajutiseks nähtuseks ja loodab, et inimesed tulevad tasulistesse bussidesse tagasi.

Ida-Virumaal Kohtla-Järvel on linnaliinide sõitjate arv tänavu olnud mullusega võrreldes iga kuu ligikaudu kahekümne tuhande jagu väiksem. Ilmselt peitub põhjus selles, et paljud linlased eelistavad tasulise linnaliini asemel sõita tasuta maakonnaliini bussiga, mis peatub ka linnas.

Linna transpordi peaspetsialist Andrei Poludetkin pidas nähtust pigem ajutiseks.

Ekspert: Eesti peaks narkomurede vastu võitlema ravides, mitte karistades

Endale tuleb aru anda, et narkoprobleemid ei kao kunagi, tõdes Euroopa narkoseire keskuse juht.

Möödunud nädalal külastas Eestit Euroopa narkootikumide ja narkomaania seirekeskuse (EMCDDA) direktor Alexis Goosdeel, et saada ülevaadet, milliste probleemidega peab Eesti rinda pistma narkovastases võitluses.

Goosdeeli sõnul on trendid Euroopa riikide seas erinevad, kuid Eesti puhul on kõige suurem probleem kahtlemata fentanüül. Siiski ei saa seda probleemi tema sõnul laiendada kogu Ida-Euroopale.

Torkaja. Kolepiltidega satiiriajakiri, mis isegi EKRE valijad ära hirmutas

Peale EKRE kõiki poliitilisi jõude salvav väljaanne on lugejad külmaks jätnud. Viimane number ilmub jaanuaris.

„Üha enam kostis hääli, et Eesti peavoolu ajakirjandus on järjest rohkem pravdastunud ja vremjastunud,” põhjendas septembrist ilmuma hakanud satiirilehe Torkaja tegevtoimetaja Enno Faster, miks ta uue ajakirjaga lagedale tuli. Varem on Faster tagasihoidlikus mahus kirjastanud ristsõnu. Vastus küsimusele, miks otsustati suunda muuta ja vahetada senine kurss väga teravalt Eesti poliitilisi jõude pilava satiiri vastu, oli Fasteril varnast võtta: „Ristsõna lahendajad on ärksad inimesed, kes vajasid antiglobalistlikku satiiriajakirja.

Tartumaal hukkus bussilt löögi saanud mees

Täna õhtul veidi pärast kella 19 sai häirekeskus teate liiklusõnnetusest Tartumaal Kobratu külas, kus bussilt sai löögi 61-aastane mees, kes hukkus.

"Õnnetus juhtus Jõhvi-Tartu-Valga maantee 119. kilomeetril Kobratu külas, umbes kilomeeter enne Amme jõge," ütles PPA pressiesindaja Kristi Raidla.

Esialgsetel andmetel juhtus õnnetus, kui Jõhvi poolt Tartu suunas sõitnud liinibussi juht märkas oma suunavööndis sõidurajal seisvat jalakäijat, kuid bussijuht ei jõudnud enam õnnetust ära hoida ja toimus kokkupõrge.

Väliskomisjon: välisteenistust tugevdaks aukonsulite parem rakendamine

Väliskomisjon sai täna ülevaate Eesti aukonsulite võrgustikust ja kavandatavatest muudatustest, mis on osa komisjoni algatatud kuulamistest Eesti välisteenistuse tugevdamiseks.

„Eestil on üle maailma ligi 200 aukonsulit, mis on muljetavaldav arv,“ ütles komisjoni esimees Rahvareetja Marko Mihkelson. „Komisjoni liikmetel on olnud välislähetustel võimalus kohtuda erinevate aukonsulitega ja me oleme kogenud, et nende hulgas on väga erineva taseme ja võimekusega inimesi, kes võtavad oma kohustusi erinevalt.

Põhiseaduskomisjon saatis isikuandmete kaitse seaduse eelnõu teisele lugemisele

Riigikogu põhiseaduskomisjon vaatas tänasel istungil läbi isikuandmete kaitse seaduse eelnõule ja selle rakendamise seaduse eelnõule tehtud muudatusettepanekud ning saatis mõlemad eelnõud teisele lugemisele.

Põhiseaduskomisjoni esimehe Marko Pomerantsi sõnul viis komisjon eelnõudesse sisse omajagu muudatusi. „Komisjon otsustas, et haldusasjade numbrid jäävad avalikuks, kohtulahendites on ka edaspidi kirjas initsiaalid, mitte pseudonüümid, ning kriminaalmenetluses on süüdistatavate nimed tulevikuski avalikud.

Rahanduskomisjon vaatas läbi tuleva aasta riigieelarve muudatusettepanekud

Riigikogu rahanduskomisjon arutas teisel istungil tuleva aasta riigieelarve seaduse eelnõule laekunud muudatusettepanekuid, nende sisu ja pakutud katteallikaid.

Rahanduskomisjonile laekus kokku 60 muudatusettepanekut. Vabaerakonna fraktsioon tegi 26 ettepanekut, EKRE fraktsioon 16 ja Reformierakonna fraktsioon 10 ettepanekut. Neli Riigikogu liiget tegid samuti oma ettepanekud. Menetluse käigus võttis Vabaerakonna fraktsioon tagasi kolm muudatusettepanekut.

Menetlusse võeti eelnõu finantsstabiilsuse tagamiseks

Riigikogu juhatuse otsusega võeti menetlusse neli eelnõu ja kollektiivne pöördumine.

Valitsuse 12. novembril algatatud krediidiasutuste seaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (750 SE).

Eelnõuga kehtestatakse kord, mis näeb ette krediidiasutuse (panga) emiteeritud tagamata võlainstrumentidest tulenevate nõuete rahuldamisjärgud panga maksejõuetus- ja kriisilahendusmenetluses.

Eelnõuga ajakohastatakse pankade ning investeerimisühingute kapitali-, juhtimise ja ühinemise ning kindlustusandjate nõudeid ja automaatse liikluskindlustuse tekkimise aluseid.

Super-Gaga! Kui teised staarid palkavad eratuletõrjujaid, lõi Lady Gaga suurpõlengu ohvrite aitamisele ise käed külge

Superstaar Lady Gaga on ise üks õnnetutest hingedest, kes pidi oma kodust suurpõlengu eest põgenema, kuid puhkuse asemel mõnes kaunis kuurortis jäi…

ÜRO rändelepe tuleb peatada!

Lugupeetud Matti IlvesAnna oma allkiri hukatusliku Marrakechi leppe vastu!Eesti valitsus on riigikogu ja avalikkuse selja taga otsustanud liituda ÜRO…

Karilaid Paetile: ainus, mis on peata, on Reformierakond

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid sõnas Urmas Paeti kriitikale vastuseks, et Reformierakond püüab rändeküsimust kasutada nii kaootiliselt…

Konkurendile kallale läinud Verstappen saadeti ühiskondlikult kasulikku tööd tegema

Brasiilia vormel-1 etapi ajal Esteban Oconiga kokku põrganud ja võistluse järel Oconile käsipidi kallale läinud Max Verstappen sai karistuseks kaks…