EESTI

Uue koalitsiooni loojad peavad oma lubaduste katteks kusagilt mujalt kärpima, sest vaba raha pole.

Poliitikute seas on liikvele läinud linnalegend, et riigieelarves on 250 miljonit vaba raha, mida uus koalitsioon saab oma äranägemise järgi jagada. Seda 250 miljonit jagades suutsid Kremlimeelne Keskerakond ja Reformierakond lausa tülli minna, sest esimene süüdistas teist soovis kogu 250-miljoniline rahapott oma lubaduste katteks endale krahmata.

Kuidas sobivad omavahel kokku rangete, tihti vangla subkultuurist tulenevate reeglitega maffiaorganisatsioon ja doping?

Nagu Frankfurter Allgemaine kirjutab, kaalub Austria praegu, kas ja milline kahtlustus esitada Mati Alaverile. Lehe teatel sõltub kahtlustus suurest sellest, mida räägib väidetav dopinguarst Mark Schmidt sealsetele uurijatele Alaveri rolli kohta kogu skeemis.

Austria politsei uurib eestlasi valusalt puudutanud dopinguvahendamisi-tarvitamisi kui kuritegeliku ühenduse juhtumit, mistõttu võib Alaver saada kahtlustuse, mis paneb ta kaudselt samale pulgale tuntud allilmategelastega.

EKRE reljeefsed väljaütlemised panevad ka teisi kompama avalikkuse taluvuspiire, leiab Tartu ülikooli ajakirjandussotsioloogia dotsent Ragne Kõuts-Klemm.

Kas ajakirjandus on koalitsioonikõnelusi kajastades ületanud kõiki eetikapiire?

Ma ei arva, et asi nii hull on. Mulle tundub praegu suuremate väljaannete põhjal, et kajastatakse väga hoolikalt kõiki erinevaid samme. See, mis puudu jääb, on kriitiline küsimus, mida need sammud tähendavad.

Keskerakonna eestikeelne valijaskond on asunud eelistama EKRE-t, venekeelne kaotab partei vastu huvi.

Valimiste ööl oli erakondadel võimalik ainult oodata ja hääli lugeda. Valijad olid oma otsuse juba teinud ja kedagi ümber enam veenda ei olnud võimalik. Jaoskonnad värvusid häältesaagi järgi eri erakondi tähistavatesse toonidesse ja poliitikute ilmeilt võis lugeda kas triumfi või raskemeelsust. Valimisvõitu kuulutas praegu koalitsiooniläbirääkimistest eemale puksitud Reformierakonna juht Kaja Kallas.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Jigavene Ussinovski ütles ETV saates "Esimene stuudios", et näeb sotside võimalust saada endale Keskerakonnas pettunud venekeelsed valijad.

Oksenovski ütles, et suur hulk venekeelseid valijaid pettusid Keskerakonnas, sest partei on nad reetnud, vahendab ERRi uudisteportaal.

Oksenovski tunnistas, et ta näeb tekkinud olukorras võimalust võtta endale Keskerakonnas pettunud venekeelsed valijad. "Meie toetus venelaste seas on olnud märkimisväärselt tagasihoidlikum, kui ta on olnud Keskerakonnal, aga me oleme olnud väga tugev teine valik venekeelsele elanikkonnale.

Putini Ratas võttis oma Facebooki seinal sõna aborditeemaliste süüdistuste osas naistearstide suunas. Ratas mõistab oma võimalikud koalitsioonipartnerid EKRE-st hukka ning palub neil rahva lõhestamise isiklikul teemal lõpetada.

"Kõigi riigijuhtide roll ja kohustus on viia Eesti elu edasi. Ehitada sidusat, tugevat ning ühtehoidvat riiki ja ühiskonda. Ühiskonda, kus on rohkem mõistmist ja üksteise kuulamist ning vähem vihkamist.

Täna toimunud Eesti Jahimeeste Seltsi (EJS) liikmesorganisatsioonide nõupidamisel tõdeti, et metskitsedega juhtub meie maanteedel üha enam õnnetusi. Eelmisel aastal hukkus Eesti teedel 4408 metskitse ning 2010. aastaga võrreldes on nende hukkumine kahekordistunud.

EJSi tegevjuhi Tõnis Kortsu sõnul teeb kasvav õnnetuste arv jahimeestele tõsist muret. „Juba mitmed aastad jälgime kurba liiklusstatistikat metskitsede osas,“ ütles Korts ja lisas, et „kui jahipidamisel kasutavad inimesed kogu saaduse ära, siis õnnetustes hukkunud metsloomade puhul see nii ei ole“.

Täna õhtul juhtus Harjumaal Jõgisoo bussipeatuse lähedal liiklusõnnetus, milles sai kannatada üks inimene.

Politseile teatati avariist Tallinna-Pärnu-Ikla 25. kilomeetril kella 19.54 ajal.

Avariisse sattusid reka ja kaks sõiduautot. Õnnetuse üksikasjad ei ole teda, sõnas politsei- ja piirivalveameti valvepressiesindaja.

Õnnetuses sai kannatada ühes sõiduautos viibinud naine.

Avarii tõttu ühes suunas liiklus seisab.

Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni kaitseks asutaja ja eestvedaja Varro Vooglaid käib igapäevaselt sotsiaalmeedias pahandamas. Tänases postituses on noomituse saanud isegi vabariigi president Kersti Kaljulaid.

Ehkki Vooglaiul ei olnud võimalik tihedate koosolekute ja töökohustuste tõttu ajakirjanikuga kokku saamiseks aega leida, on mees jõudnud Facebookis ainuüksi täna juba kaheksa sissekannet teha.

"Kui Martin Helme väljendab seisukohta, et sündimata lapsi ei tohiks tappa, mõistab president Kaljulaid selle hukka.

Haapsalu linn liidab täiskasvanute gümnaasiumi kutsehariduskeskusega ning hoiab sel moel aastas kokku keskmiselt 60 000 eurot, vahendab Lääne Elu.

"See on loogiline, et kulusid optimeeritakse," ütles Haapsalu linnavalitsuse finantsjuht Martin Schwindt.

Vabanev summa on tema sõnul võimalik suunata teistesse haridusasutustesse, näiteks palgatõusuks.

Haapsalu linnavalitsuse haridusnõunik Mari-Epp Täht ütles, et ei tea kui palju linnal kooli ülalpidamiseks kulunud.

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid sõnas, et endise juhatuse liikme Raimond Kaljulaidi tegevus on destruktiivne ning eesmärk pole konsultatsioonide ära hoidmine, vaid enda hinna üles kruvimine riigikogus ning võimalike uute partnerite silmis.

Karilaid sõnas, et Kaljulaid meenutab Pantalonet näidendist „Armastus kolme apelsini vastu“. „Pakkumisele, kas tahad saada 10 korda kuulsamaks, on Kaljulaid selgelt öelnud „jah!" Mõtlemata, mida tähendab selline käitumine erakonnale või demokraatiale.

Delfi saate "10 minutit" tänaseks külaliseks on Putini Ratase nõunik Tanel Kiik.

Tänase Raimond Kaljulaiu üleskutse valguses küsisime alustuseks Tanel Kiigelt, kuidas Kremlimeelne Keskerakond kavatseb tulevast koalitsiooni üldse koos hoida, kui juba võib nende saadikuid erakonnast lahkuma hakata ja riigikogu hääletustel ei pruugi koalitsioonierakondadel hääled kokku tullagi?

Kiik rõhutas, et täna kaardistatakse alles teiste erakondadega ühisosa, alles siis saavad erakonna juhatus, volikogu ja lõpuks ka riigikogu liikmed otsustada, kas selline valitsus üldse sünnib.