eesti

Politsei pressiesindaja Martin Luige vahendas, et politsei sai eile, mil hakkas pihta aktiivse valimisagitatasiooni keeld, kaks väljakutset keelatud valimisreklaamile.

"Kristiine keskuse juures ei olnud ekraanil kuvatav välireklaam õigeaegselt välja lülitatud, mida aga peagi tehti. Toompeal palus politsei kandidaadil eemaldada oma sõidukilt valimisüleskutse," tõi Luige välja.

"Politsei eesmärk on ennekõike, et rikkumine lõpetataks ning väärteomenetlust kummalgi juhul ei alustatud.

Vabariigi valitsus kinnitas haridusest teadmata minister Mailis Repsi ettepanekul ministeeriumi kantsleriks endise asekansleri ja praegu SA Innove juhatuse liikme Mart Laidmetsa.

Minister Mailis Reps ütles, et Mart Laidmets tunneb suurepäraselt Haridus- ja Teadusministeeriumi vastutusvaldkondi ja ministeeriumi tippjuhtkonna endise liikmena ka organisatsiooni ennast. „Mart Laidmets on olnud ministeeriumis nii kõrghariduse osakonna juhataja kui ka asekantsler, kes on kureerinud üldharidust, kutseharidust, täiskasvanuharidust, noortepoliitikat ja koolivõrgu ning õpetajatega seonduvaid küsimusi.

Täna kell 15 tunnustab Vabaühenduste Liit RiigikoguValges saalis organisatsioone ja inimesi, kes andsid 2018. aastal suure panuse Eesti ühiskonna arengusse. Tunnustatud saavad teiste seas aasta vabaühendus, aasta missiooniinimene ja aasta avaliku võimu esindaja.

“Kodanikuühiskonna aasta tegijad on sädeinimesed, kes ei pingutanud vaid viimased kaksteist kuud, vaid on mõjusaid tegevusi ellu viinud järjepidevalt pikema aja jooksul.

Päästeamet annab teada täna öösel Tori vallas Niidu külas toimunud põlengust, milles süttis kunagine elumaja, mis praegu oli kasutusel garaažina.

Väljakutse saadi kella 3.48 ajal. Niidu külas põlenud hoonest 20 meetri kaugusel seisnud garaazi süttimise suutsid päästjad eduka tööga ära hoida. Päästjad piirasid tule leviku kell 5.37. Tulekahju kustutustööd jätkuvad. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Eile õhtul teatati, et Pärnumaal kella 18.22 ajal juhtus Saarde vallasIlvese külas kaubiku ja põdraga liiklusavarii.

23. jaanuaril kell 15.59 teatati Elva vallast Tammiste külast vingugaasimürgistuse tunnustega naisest.

Naine kurtis vilinat kõrvus, iiveldust, oksendamist, pearinglust ja üldist nõrkust. Kohale saabunud päästjad ja kiirabitöötajad mõõtsid õhus kõrge vingugaasi sisalduse. Majas viibis veel mees ning kuue- ja kaheaastane laps. Kiirabid toimetasid kõik kannatanud haiglasse.

Esialgsel hinnangul oli vingugaas tuppa imbunud siibri liiga varase sulgemise tagajärjel.

Riik tõstis tänavu poole miljoni euro võrra ehk 1,78 miljoni euroni Eesti Postile makstavat dotatsiooni ajalehtede ja ajakirjade kojukande tagamiseks kuuel päeval nädalas. Sellele vaatamata leiab ettevõtte juhataja Ansi Arumeel, et tuleks siiski kaaluda laupäevasest perioodikaväljaannete kojukandest loobumist, annavad teada ERR-i raadiouudised.

Arumeele sõnul ei veeta juba praegu laupäeviti laiali ei kirju ega reklaami. Möödunud aastal kandis Eesti Post laupäevase perioodikaväljaannete kojukande tõttu kahju umbes 1,3 miljonit eurot.

Riik tõstis tänavu poole miljoni euro võrra ehk 1,78 miljoni euroni Eesti Postile makstavat dotatsiooni ajalehtede ja ajakirjade kojukande tagamiseks kuuel päeval nädalas. Sellele vaatamata leiab ettevõtte juhataja Ansi Arumeel, et tuleks siiski kaaluda laupäevasest perioodikaväljaannete kojukandest loobumist, annavad teada ERR-i raadiouudised.

Arumeele sõnul ei veeta juba praegu laupäeviti laiali ei kirju ega reklaami. Möödunud aastal kandis Eesti Post laupäevase perioodikaväljaannete kojukande tõttu kahju umbes 1,3 miljonit eurot.

Täna varahommikul on teekatted põhi- ja suurematel tugimaanteedel valdavalt lumised või soolalumesegused. Üle Eesti sajab paljudes kohtades lund. Teetemperatuurid on kõikjal miinuspoolel ning paiguti võib teedel esineda ka jäiseid lõike. Teedel on libeduse oht!

Ilmaprognoosi kohaselt on täna pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab lund. Õhutemperatuurid jäävad täna päeval -2 ja -8 külmakraadi vahele, saartel võib paiguti olla ka 0°C.

Kell 01.55 põrkasid Tallinna südalinnas kokku kolm autot: Toompuiestee ja Luise tn ristmikul sõitis esialgsetel andmetel 42-aastane mees sõiduautoga Opel Astra otsa peateel liikunud sõiduautole Škoda Octavia, mida juhtis 38-aastane naine.

Saadud löögist paiskus Škoda vastu samas suunas liikunud sõiduautot BMW 325, mida juhtis 31-aastane mees. Taksot sõitnud Škodas reisijatena viibinud 42-aastane mees ja 18-aastane naine toimetati Ida-Tallinna Keskhaiglasse.

Valimiste põlisosa on valimislubadused, mis on enamasti üsna kallid. Kuna kõige jaoks pole kunagi raha, jääb mõni lubadus alati täitmata. Kes saavad petta?

Sotsiaaldemokraatide esimees Jigavene Ussinovski ütles detsembris, et kõige rohkem läbiräägitavad on üldiselt olnud maksusüsteemi muudatused, sest sel teemal on olnud kõige rohkem ideoloogilisi erimeelsusi ja erinevaid seisukohti.

Mõned punased jooned on juba teada.

Üks maailma juhtivaid Ukraina-eksperte, Briti teadlane Taras Kuzio rääkis Eesti Päevalehele, et Ukraina ees seisab sisuliselt üks valik: kas liikuda koos praeguse presidendi Petro Porošenkoga edasi lääne poole või manduda koos populistidega Venemaa tagahoovis.

Ukrainas käib täie hooga presidendivalimiste kampaania. Kandidaatide seas on tuntud nimesid eesotsas praeguse presidendi Petro Porošenko ja oranži revolutsiooni ühe juhi Julia Tõmošenkoga.

Noorte naiste ja laste ahistamises süüdistatud Hannibalsson on külalisõppejõuna käinud ka Tartu ülikoolis.

Mõni nädal tagasi puhkes Islandis skandaal endise pikaaegse välisministri ja karjääridiplomaadi Jón Baldvin Hannibalssoni ümber, kui neli naist väitsid kohaliku ajalehe veergudel, et ta on neid ahistanud.