Imelises hoos PSG purustas Cavani kübaratriki abil Monaco

Prantsusmaa valitsev jalgpallimeister Paris Saint-Germain võttis koduliigas juba 13nda järjestikuse võidu, kui alistas…

FOTOD | Välk ja pauk! Ööklubi Maasikas esitles suure sünnipäevapeoga uut ilmet

Tartus asuv populaarne Ööklubi Maasikas tähistas nädalavahetusel oma 12. sünnipäeva. Suure looma-teemalise peoga esitleti…

Meeleavaldus Migratsioonileppe vastu ja sõnavabaduse eest

Avalik · Korraldaja Suveräänsusliikumine Tark ja Terve EestiPühapäev, 9. detsember 2018, 14:09 – 17:09Vabaduse väljak,…

Minister: eesmärk on tuua Eesti lipu alla 300 suurt kaubalaeva

Majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni sõnul on laeva lipuõiguse, laevaregistrite seaduse ja tulumaksuseaduse muutmise eesmärk tuua Eesti lipu alla seitsme aasta jooksul 300 suurt kaubalaeva.

Sellega muutub 2014. aastal tekkinud olukord, kui sektori maksuerisuste puudumise tagajärjel lahkus Eesti registrist viimane seni Eesti lippu kandnud suur kaubalaev.

„Eesti kui mereriigi rahvusvahelise maine tõstmiseks ja kaldal töötavate ettevõtete töömahu suurendamiseks peame taastama oma laevastiku,“ ütles minister.

„See toob riigieelarvesse 76 miljonit eurot maksutulu, mis praegu laekub teistele riikidele."

Merendussektorit hõlmav seaduseelnõude pakett kasvatab lisaks meremeeste sotsiaalkaitset.

„Eesti 1,3 miljonist elanikust on 10 000 tegevmeremehed, kellest pooled seilavad välisriigi lipu all ning neil puudub tihtipeale Eesti ravikindlustus. Ravikindlustuslepingu sõlmimisel on meremehel tulevikus võimalik saada kindlustuskaitse eelkõige meretöölepingute vaheliseks ajaks."

Simsoni sõnul ei muutu Eesti nn mugavuslipu maaks. „Ootame registritesse rohkem laevu, aga kindlasti jälgime hoolega, et need oleksid tehniliselt korras, täidaksid rahvusvahelisi ohutusreegleid ja tagatud oleks meremeeste heaolu."

Riigikogus toimub täna laeva lipuõiguse, laevaregistrite seaduse ja tulumaksuseaduse ning nendega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu esimene lugemine. Maksumuudatuste rakendamiseks on Eestil eelnevalt vaja saada Euroopa Komisjonilt riigiabi luba.

Vaata Delfi allikast

puhkavad.png

Lisa kommentaar


Turvakood
Värskenda

Heidy Tamme: kui ma lavale tulen, tähendab see seda, et mina olengi inimeste emotsiooniväravate avaja

Heidy Tamme on laval viibinud juba 55 aastast.2Minu lava on minu altar, minu publik on minu inglikesed ja minu laulud on minu palved," tuleb Heidy…

Uskumatu palk: Mesut Özilile pakuti 1,1 miljoni euro suurust nädalatasu

Londoni Arsenali jalgpalliklubi tähtmängija Mesut Özili agent Erkut Sogut teatas, et tema kliendi jaoks ei ole raha maailmas kõige tähtsam asi.

Saksamaa majandus on esmakordselt alates 2015. aastast languses

Esmakordselt alates 2015. aasta algusest on Saksamaa majandus languses, kuna autotööstus sai löögi.Kolmandas kvartalis võrreldes eelnenud kvartaliga…

7 asja, millest ei tasu tööl olles rääkida

Huffington Post avaldas hiljuti artikli seitsmest asjast, millest ei peaks tööl olles rääkima. Vaatame lähemalt, mida ei tasu tööl kolleegidega…