Elektroonilised liiklusmärgid Eesti teedel: kes ja kuidas neid juhib?

Eesti maanteedele kerkib elektroonilisi liiklusmärke nagu seeni pärast vihma. Eriti edevad on suured infotahvlid, mis talvel…

Hendrik Themas võitleb Fightlandi peamatšis Soome meistriga

Laupäeval, 8. detsembril toimub Keilas võitlusspordiüritus Fightland, kus astuvad üles Eesti kõrgtasemelised…

Tankeriga kokkupõrganud Norra sõjalaeval kästi mitu korda kurssi muuta

Norra mereväe fregatti KNM Helge Ingstad õhutati mitu korda kurssi muutma enne, kui toimus kokkupõrge tankeriga Sola TS,…

Riigikogus läbis esimese lugemise pensioneerunud kaitseväelaste ja politseiametnikega seotud eelnõu

Riigikogu tänasel täiskogu istungil läbis esimese lugemise eelnõu, milles kavandatud muudatuste eesmärk on riigi ees oma kohustuse täitnud kaitseväelaste ja politseiametnike ühetaolise ning võrdse kohtlemise tagamine pensioniskeemides nii, et see oleks kooskõlas ka õiguspärase ootuse põhimõttega.

34 Riigikogu liikme poolt algatatud kaitseväeteenistuse seaduse rakendamise seaduse ning politsei ja piirivalve seaduse muutmise seaduse eelnõuga (667 SE) soovitakse muuta seadusi, mille tänane redaktsioon puudutab enne 1.

aprilli 2013 pensioneerunud kaitseväelasi ning enne 1. jaanuari 2010 pensioneerunud politseiametnikke, samuti selleks ajaks pensioniõiguse omandanud endiste kaitseväelaste õiguskindluse ning õiguspärase ootuse põhimõtteid.

Eelnõu koostajate hinnangul on praegune olukord ebaõiglane ja põhiseadusevastane, sest kõikide praegu Eestis sooduspensioni saavate isikute seas on vaid enne 1. aprilli 2013 teenistuse lõpetanud kaitseväelased need ainsad, kelle pensioni baastasemeks enne ümberarvutamise süsteemilt indekseerimisele üleminekut on kehtima jäetud seoses majanduskriisiga alandatud palgatase.

Eelnõu algatajateks on Riigikogu liikmed Raivo Aeg, Ants Laaneots, Tarmo Kruusimäe, Priit Sibul, Maire Aunaste, Uno Kaskpeit, Arno Sild, Raivo Põldaru, Henn Põlluaas, Martin Helme, Andres Metsoja, Ain Lutsepp, Krista Aru, Artur Talvik, Enn Meri, Jaanus Karilaid, Dmitri Dmitrijev, Mart Helme, Madis Milling, Meelis Mälberg, Peep Aru, Toomas Väinaste, Helmut Hallemaa, Aivar Kokk, Hardi Volmer, Tiit Terik, Anneli Ott, Märt Sults, Toomas Paur, Enn Eesmaa, Valeri Korb, Toomas Vitsut, Külliki Kübarsepp ja Johannes Kert.

Eelnõu algatajate poolt ettekande teinud Raivo Aeg tutvustas eelnõu eesmärki ja sisu.

Õiguskomisjoni poolt ettekande teinud Uno Kaskpeit andis ülevaate komisjoni istungil arutatust ja tõi välja, et komisjon toetas eelnõu esimese lugemise lõpetamist.

Riigikogus läbis esimese lugemise veel üks eelnõu:

Eesti Vabaerakonna fraktsiooni algatatud puuetega inimeste sotsiaaltoetuste seaduse muutmise seaduse eelnõu (663 SE) näeb ette suurendada puuetega laste sotsiaaltoetusi. Seda soovitakse tõsta määrani, mis vastaks lapse puudest tulenevatele tegelikele lisakulutustele, nagu on toodud ühe soovitusena välja ÜRO puuetega inimeste õiguste konventsiooni täitmise variraportis. Eelnõu näeb ette tõsta keskmise ja raske puudega lapse sotsiaaltoetused kahekordseks ning sügava puudega lapse toetuse kolmekordseks.

Läbirääkimistel võttis sõna Maris Lauri Reformierakonna fraktsioonist.

Istungi stenogramm http://stenogrammid.riigikogu.ee/et/201811081000.

Riigikogu istungite videosalvestisi saab vaadata https://www.youtube.com/riigikogu (NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Päringud: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Vaata valitsuse allikast

reset2.png

Lisa kommentaar


Turvakood
Värskenda

Fulhami pakkumisest keeldunud Wenger võib tööle asuda Saksamaal

Inglismaa jalgpallimeistrivõistlustel viimasel kohal asuv Fulham otsustas peatreener Slavisa Jokanovici vallandada ja palkas uueks juhendajaks…

Federeri alistanud Nishikori võitis debütandi vastu vaid ühe geimi, Šveitsi legendi edasipääsulootus jäi ellu

ATP tennise aastalõputurniiril näitab suurepärast mängu debütant, maailma kuues reket Kevin Anderson.Alagrupiturniiri avamängus Dominic Thiemi…

Kliima soojenemise üllatav mõju: meeste viljakus langeb

Kui arvad, et kliima soojenemine tekitab kõigest paari kraadi suuruse temperatuurierinevuse, siis nüüd on teadlased avastanud, et mõjutatud on ka…

OTSEFOTOD | Rannapi ja Leplandi ühise albumi esitlusele koguneb muusikaäri koorekiht

Rein Rannapi ja Ott Leplandi ühistööna valminud album “Tagasirändur” jõuab 13.novembril Tallinna Kultuurikatla lavalaudadele.Sel nädalal ilmavalgust…