ODAVAMAD LENNUD

Bolšoi ballett: Carmen-süit / Petruška

Armukolmnurka sattunud Carmen on kirglik ja vabahingeline. Lisaks Kuuba koreograafi Alberto Alonso kirglikule ühevaatuselisele balletile, mis oli esialgu kavandatud Suure Teatri legendaarsele priimabaleriinile Maia Plissetskajale, võlub Vene balleti hinge peegeldaval õhtul publikut nüüdisaegse koreograafi Edward Clugi uus ballett „Petruška“.

        18:00      Tallinn Coca Cola Plaza (Scape Saal)

        18:00      Tallinn Coca Cola Plaza (A.

MET Ooper: Karmeliitide dialoogid

Meti muusikaline direktor Yannick Nézet-Séguin dirigeerib Poulenc’i mõtlemapanevat kaasaegset ooperit usust ja märterlikkusest, milles astuvad üles tunnustatud osatäitjad. Isabel Leonard on noor Blanche de La Force, tema kõrval esineb esimese prioressi rollis Meti legend Karita Mattila.

        19:00      Prantsuse keeles - Tallinn Coca Cola Plaza (Scape Saal)

        19:00      Prantsuse keeles - Tallinn Coca Cola Plaza (A.

Bolšoi ballett: Kuldajastu

Käes on 1920ndad aastad ning kabaree „Kuldajastu“ on populaarne ööelukeskus. Noor kalur Boriss armub Ritasse. Ta kõnnib naise kannul kabareesse ja mõistab, et Rita on kaunis tantsijanna, „Mademoiselle Margot“, kellest on sisse võetud ka kohalik gangster Jaška…

Šostakovitši tormaka muusika, kontserdimaja atmosfääri ning kaunite tangodega ilmestatud „Kuldajastu“ on värskendav ja värvikas pilguheit elu täis 1920ndatesse.

MET Ooper: Valküür

Wagneri „Niebelungi sõrmuse“ tsükli teises osas, „Valküür“, esineb sõjajumalanna Brünnhildena kangelaslik soprano Christine Goerke, kelle kohtumisest Stuart Skeltoni ja Eva-Maria Westbroeki kehastatud surelike kaksikute, Siegmundi ja Sieglindega, saab alguse tema teekond Valhallast maale inimkonna sekka. Dirigeerib Philippe Jordan.

        18:00      Saksa keeles - Tallinn Coca Cola Plaza (Saal 7)

        18:00      Saksa keeles - Tallinn Coca Cola Plaza (A.

Bolšoi ballett: Uinuv kaunitar

Printsess Aurora langeb oma kuueteistkümnendal sünnipäeval kurja haldja Carabosse needuse ohvriks ning suigub sajaks aastaks sügavasse unne. Nõiduse võib murda vaid printsi suudlus.

Suure Teatri etendatud säravas muinasjutus „Uinuv kaunitar“ astub lavale rohkelt maagilisi tegelasi – haldjad, Punamütsike, Saabastega Kass ja kaunis noor printsess Aurora, keda kehastab erakordselt andekas Olga Smirnova. Klassikaline ballett parimal tasemel.

MET Ooper: Rügemendi tütar

Bel canto tähed Pretty Yende ja Javier Camarena löövad koos Meti laval särama tõelise vokaalse ilutulestiku. Maurizio Muraro laulab seersant Sulplice’i rolli, Stephanie Blythe on ebamaine Berkenfieldi markiis. Dirigeerib Enrique Mazzola.

„Rügemendi tütar“ tuuakse lavale Metropolitan Opera, Londoni Covent Gardeni Royal Opera House’i ja Viini Wiener Staatsoperi koostöös.

        19:55      Prantsuse keeles - Tallinn Coca Cola Plaza (Scape Saal)

        19:55      Prantsuse keeles - Tallinn Coca Cola Plaza (A.

MET Ooper: Carmen

Clémentine Margaine laulab ooperis ülima võrgutaja rolli, tema kõrval astub üles Roberto Alagna, kes võlus sarja „Live in HD“ publikut Don José rollis juba 2010. aastal. Meti üheks enamarmastatud lavastuseks oleva söör Richard Eyre’i elavaloomulise ooperi dirigendiks Louis Langrée.

        19:55      Prantsuse keeles - Tallinn Coca Cola Plaza (Scape Saal)

        19:55      Prantsuse keeles - Tallinn Coca Cola Plaza (A.

Bolšoi ballett: Bajadeer

Püha tantsijanna Nikia ja sõdalane Solor armuvad teineteisesse sügavalt, see toob kaasa kuumi kirgi ning siis, kui nende keelatud armastusest saavad teada radža ja tema tütar Gamzatti, ka mõrvarlikke intriige.

„Bajadeer“ on üks klassikalise balleti ajaloo tippteoseid – lugu armastusest, surmast ja kättemaksuhimulisest kohtumõistmisest, mille tegevus toimub Indias. Vaimustav lavakujundus, kostüümid ja üks balleti kõige ikoonilisemaid stseene – „Varjude kuningriik“ – löövad särama traagilise loo tantsijanna Nikia ja sõdalase Solori hukule määratud armastusest ning neile viimaks osaks saavast lunastusest.

MET Ooper: Adriana Lecouvreur

Anna Netrebko laulab esmakordselt Meti laval suure 18. sajandi näitlejanna, Adriana Lecouvreuri, rolli, kes on armunud Piotr Beczała poolt kehastatavasse sõjakangelasse. Ciela tragöödia dirigendiks on Gianandrea Noseda ja lavastajaks söör David McVicar. Tegevus toimub osaliselt barokiajastu teatri täielikult toimivas koopias. Ooperis astuvad üles ka Anita Rachvelishvili Bouilloni printsessina, kes võistleb Adrianaga Maurizio tähelepanu võitmiseks, Ambrogio Maestri Adriana truu sõbra Michonnet’ rollis ja Carlo Bosi kahepalgelise abeena.

NT Live - Antonius ja Kleopatra

Londoni rahvusteatri etenduses mängivad Ralph Fiennes ja Sophie Okonedo kuulsat saatuslikku paari Shakespeare'i poliitikast, kirest ja võimust tulvil tragöödias.

Caesar ja tema mõrtsukad on surnud. Nüüd valitseb kindral Marcus Antonius koos oma Rooma kaitsjatest kaaskondlastega. Kuid sõjas lõhestatud impeeriumi ääremaadel armusid Egiptuse kuninganna Kleopatra ja Marcus Antononius meeletult teineteisesse. Traagilises võitluses pühendumuse ja kohustuse vahel muutub kinnisidee sõja katalüsaatoriks.

André Rieu - Uusaastakontsert

Üks maailma suurimad meelelahutajaid André Rieu naaseb 2019. aasta vastuvõtmiseks kinoTartu Ekraanidele uue kontserfilmiga!

5. ja 9. jaanuaril kinos Coca-Cola Plaza. 6. jaanuaril kinos Viljandi Centrum ning 9. jaanuaril kino Tartu Ekraanis.

„Valsikuningas“ toob Austraalias salvestatud uusaastakontserdi miljonite fännideni. André Rieu annab ennenägematult piduliku kontserdi, mille otseülekanne salvestati Sydney kuulsas raekojas.