Tartu loodusmajas avatakse loodusmaja kunagise bioloogi Tiiu Hanseni akrüülmaalide näitus „Maalid mägedest“, mis väljendavad autori suur armastust looduse, mägedes matkamise ja maalimise vastu.

Avamine toimub 4. märtsil kell 18 Tartu loodusmaja saalis.

Tiiu on üle 30 aasta töötanud Tartu Loodusmajas bioloogina ja alustas maalimisega Tartu Rahvaülikoolis alles paar aastat tagasi. Tema mägede-lummus on pärit mägimatkade aastatest ja see leiab nüüd väljenduse pintsli ja akrüülvärvidega loomingus. Tiiu juhendaja on Robert Suvi.

Napilt ühe aasta ja kahe kuuga on andekas proua maalinud juba 39 näituseväärilist maali. Joonistanud on Tiiu oma elus varemgi - taimed, väiksemad loomad ja muu elusloodus, mis bioloogi töösse puutus. Tervelt 18 aastat tegeles Tiiu sportliku mägimatkamisega ja nii majesteetlikud mäed ta ära võlusidki. Mägede armastusloos on veel aastad, mil neid on imetletud läbi turismibussiakna. Peale mägede armastab Tiiu ka lillede maalimist.

Tiiu tunnistab, et lõuendid on teda ennegi ahvatlenud. Aga ikka pole olnud aeg ja eluhetk see päris õige. Aga siis tuli tema ellu rahvaülikool. Tiiu tuli Robert Suvi maalikooli ja sukeldus ülepeakaela oma ammuigatsetud harrastusse.

Näitus on loodusmaja saalis avatud 5.-29.03.2019 (va aegadel, millal saalis toimub üritus, lisainfo loodusmaja infoletist)

planeet.png