Venemaal moodustub „uut tüüpi riik”, mis saab olema efektiivne aastakümneid edasi, kirjutab tsaar Vladimiri abi ja üheks Kremli peaideoloogiks peetav Vladislav Surkov, kes nimetab seda riigikorra vormi „Putini riigiks”.

Surkov avaldas artikli „Dolgoje gosudarstvo Putina” („Putini pikaajaline riik”) täna ajalehes Nezavissimaja Gazeta, vahendab Interfax.

„Vene riik kestab ja nüüd on see uut tüüpi riik, millist meil ei ole veel olnud.

Moodustununa üldiselt nullindate keskel on ta veel vähe uuritud, aga tema omapära ja eluvõime on ilmsed. Stressitestid, mille ta on läbinud ja läbib, näitavad, et just selline orgaaniliselt kujunenud poliitilise korra mudel osutub vene rahvuse ellujäämise ja esilekerkimise efektiivseks vahendiks mitte ainult lähimateks aastateks, vaid aastakümneteks, ja pigem kogu eesseisvaks sajandiks,” kirjutab Surkov.

Surkovi sõnul võtab Putini suur poliitiline masinavärk alles pöördeid üles ning on suunatud pikaaegsele, raskele ja huvitavale tööle. „Selle täisvõimsuse saavutamine on kaugel ees, sest ka paljude aastate pärast on Venemaa ikka Putini riik samamoodi, nagu tänapäeva Prantsusmaa nimetab ennast siiamaani de Gaulle’i Viiendaks Vabariigiks, Türgi (sealjuures on seal praegu võimul antikemalistid) opereerib endiselt Atatürki „kuue noolega” ning Ühendriigid juhinduvad ka tänapäeval poollegendaarsete „asutajaisade” eeskujudest ja väärtustest,” kirjutab Surkov.

Vaata Delfi allikast

hayek.png