Vene telekommunikatsioonioperaatorid MTS, Bilain, MegaFon ja Rostelekom katsetavad selle aasta märtsis praktikas, kas on võimalik vastu võtta mullu detsembris riigiduumale esitatud „suveräänse interneti” seaduseelnõu, mis on juba saanud mitmete asjassepuutuvate ametkondade heakskiidu.

Venemaa suuremad sideoperaatorid otsustasid selle kontrolli läbi viia „sõjale lähedastes” tingimustes üleriiklike õppuste kujul, vahendab väljaanne Ekonomitšeskaja Bezopasnost.

Seaduseelnõu nõuab, et kogu internetiliiklus Venemaa sees toimuks läbi järelevalveorgani Roskomnadzori heaks kiidetud liidespunkti.

Selleks peavad mobiilioperaatorid ja internetiteenuse pakkujad paigaldama oma võrkudesse seadmed, mille abil saab Roskomnadzor liiklusvoogu sekkuda ja Venemaal keelatud leheküljed blokeerida.

Projekt nõuab ka Vene kasutajate omavahel vahetatavate andmete välismaale edastamise minimeerimist ning Venemaa interneti autonoomse töö võimaldamist, see tähendab muust maailmast äralõikamist.

Internetivabaduse eest võitleva Vene ühiskondliku organisatsiooni Roskomsvoboda juhi Artjom Kozljuki sõnul viivad sellised algatused ülemaailmse Vene tsensuuritulemüüri tekkimiseni, nagu see toimib juba Hiinas.

Vaata Delfi allikast

eesti energia.png