Venemaa väärinfokampaaniad on Euroopas peamine väärinfo allikas, hoiatavad parlamendliikmed kolmapäeval vastu võetud resolutsioonis.

Kolmapäeval häältega 489 poolt, 148 vastu, 30 erapooletut vastu võetud resolutsioonis mõistab parlament karmilt hukka Venemaa, Hiina, Iraani, Põhja-Korea üha agressiivsemad sammud, “millega püütakse õõnestada Euroopa demokraatlike riikide aluseid ja põhimõtteid ning idapartnerluse riikide suveräänsust”.

Parlamendiliikmed kutsuvad ELi riike üles välja töötama õigusraamistikku ELi ja rahvusvahelisel tasandil hübriidohtude, sh küber- ja infosõja vastu võitlemiseks.

Venemaa väärinfokampaaniad on Euroopas peamine väärinfo allikas, ütlevad parlamendiliikmed ja soovitavad kujundada idanaabruse strateegilise kommunikatsiooni töörühmast kiiresti Euroopa välisteenistuse raames tegutsev täieõiguslik struktuuriüksus, et võidelda Venemaa vaenuliku propagandaga.

Seotud lood:

  • Kreml: USA kongressi nõue avalikustada Putini sissetulekud on pöörane russofoobia(115) 13.03.2019
  • Austria ja Vene välisministrid demonstreerisid Moskvas spiooniskandaalist hoolimata erakordset teineteisemõistmist(12) 12.03.2019

Väärinfo tõrjumiseks oleks samuti vaja sotsiaalmeediaettevõtete ning sõnumiteenuste ja otsingumootoriteenuste osutajate tegevust reguleerida ja ettevõtted, mis ei eemalda kiirelt libauudiseid tuleks vastutusele võtta, leiavad parlamendiliikmed.

Parlament mõistab rangelt hukka kolmandate isikute sekkumise valimistesse ja kutsuvad ELi riike muutma valimisseadusi võttes arvesse väärinfokampaaniatest, küberrünnetest ja küberkuritegudest tulenevaid võimalikke ohte.

Vaata Delfi allikast

flashme.png