majandus

Kolm aastat internetiplatvormide, autorite ja internetiaktivistide vahel tülisid tekitanud reform jõuab lõppvaatuseni.

Eile kuvasid mõned Eesti veebilehed, näiteks Hinnavaatluse foorum ja ajalooliste fotode portaal Ajapaik musta pilti. Vikipeediat kaunistas hauakivi ja sünge tekst. Täna korraldab Euroopa Parlamendi saadik Putini-Suuvooder Yana Toom konverentsi vaba interneti teemal. Laupäeval tulevad pealinnas Vabaduse väljakule protestima internetiaktivistid. Seda kõike Euroopa Liidu direktiivi pärast, mis püüab reformida autoriõigusi.

Eesti panga hinnangul on riigieelarve defitsiit majandustõusu ajal murettekitav.

Eesti Panka teeb murelikuks, et puudujääk võis tekkida olukorras, kus majandusel läheb hästi, vahendab ERRi uudisteportaal.

Ka peaminister Jüri Ratas ütles kolmapäevases Vikerraadio saates "Stuudios on peaminister", et riigieelarve seis ei ole kiita ning kärpimise vajadus võib tekkida juba tänavu. Ratas viitas rahandusministeeriumi esialgsele kokkuvõttele eelmise aasta eelarve täitmisest, mille tulemused pole rõõmustavad.

TS Laevade reisijate arv kasvas eelmisel aastal 2,9 protsenti ning ettevõtte juhatuse esimees Jaak Kaabel prognoosib vähemalt sama suurt kasvu selleks aastaks.

Statistikaameti andmetel peatus Saaremaa ja Hiiumaa majutusasutustes eelmisel aastal 182 760 turisti, mida on tunamullusega võrreldes üle 4500 külastaja vähem. Mõlemad saared kaotasid statistikaameti andmete kohaselt eelmise aastaga peamiselt Soome turiste.

Soome postifirma Posti teatas, et koondab 59 töötajat ja viib 14 töökohta Tallinnasse.

Ettevõte tõi välja, et viimase kümne aasta jooksul on paberkirjade hulk oluliselt vähenenud ja seetõttu on Posti sunnitud töökohtade arvu kärpima. Kuigi esialgu plaaniti koondada 106 inimest, siis lõpuks otsustati loobuda 59 töötajast.

11 riigis tegutsev Posti peab järgmise kolme aasta jooksul kärpima kulutusi vähemalt 150-200 miljoni euro võrra.

Soome postifirma Posti teatas, et koondab 59 töötajat ja viib 14 töökohta Tallinnasse.

Ettevõte tõi välja, et viimase kümne aasta jooksul on paberkirjade hulk oluliselt vähenenud ja seetõttu on Posti sunnitud töökohtade arvu kärpima. Kuigi esialgu plaaniti koondada 106 inimest, siis lõpuks otsustati loobuda 59 töötajast.

11 riigis tegutsev Posti peab järgmise kolme aasta jooksul kärpima kulutusi vähemalt 150-200 miljoni euro võrra.

PRIA kiitis täna lõplikult heaks E-Piima tehase ehituseks ja sisseseade ostmiseks 15 miljoni eurose rahastuse.

“Aastatepikkuse töö tulemusena saime täna kinnituse, et PRIA kiitis heaks E-Piimale antava 14 990 999,90 eurose toetuse,” ütles E-Piima juhatuse esimees Jaanus Murakas.

Saja miljoni eurose tehasehoone ehitab Nordecon. Ehitustööd algavad tänavu suvel suvel, tehas valmib 2021.

Mitmed Volkswageni investorid on tõstatanud küsimusi ettevõtte juhi Herbert Diess tulevikus osas pärast seda kui ta parafraseeris natside loosungit eelmisel nädalal juhtide koosolekul.

Vähem kui aasta tagasi Volkswageni tegevjuhi kohale asunud Diess ütles, et Volkswageni grupi Porsche brändi kõrged marginaalid annavad ettevõttele suurema vabaduse kui näiteks Audi marginaalid, kirjutab Financial Times.

Tema sõnadevalik - „Ebit macht frei" ehk „Kasum teeb vabaks" - tundus aga olevat sõnademäng lausega „Arbeit macht frei" ehk „Töö teeb vabaks", mis seisab Auschwitzi koonduslaagri värava kohal.

Tehnoloogiliste äriideede rahastu Prototron tänavuses esimeses taotlusvoorus laekus kokku 253 nutikat ideed. Taotlusi on sel korral esitatud pea kõikidest Eesti maakondadest, lisaks Lätist-Leedust, Ukrainast ja Valgevenest.

Prototroni tegevjuht Jana Pavlenkova ütles, et pea üleriigiline taotlustega kaetus on 6. aastat tegutseva rahastu ajaloos esmakordne.

“Meie riigi ja majanduse arengu jaoks on ülimalt oluline, et terve Eesti oleks innovatsiooniga kaetud ja sellesse kaasatud.

Teise pensionisamba kaotamine tooks paarikümne aasta pärast tõenäoliselt kaasa suure surve suurendada riiklikke pensione, sest paljud inimesed jäävad oma sissetulekuga hätta, rääkis Eesti Panga asepresident Madis Müller „Terevisioonis”.

Müller ütles, et kogumispensioni mõte on panna inimesed ka ise oma pensioni eest hoolitsema. Riiklik pensionisammas ehk esimene sammas tagab riigi poolt mingisuguse pensioni, aga kuna demograafiline olukord on selline, et pensionäre on töötajate kohta üha rohkem, on riigil järjest raskem tagada piisavaid pensione, kirjutab ERR.

Rõivafirma Baltika nõukogu esimees Valdo Kalm lahkub ametist.

"Meil oli kokkulepe, et olen nõukogus selle aasta kevadeni, sest minu töökoormus muude ettevõtmistega on niivõrd suur. Soovin Baltikale edu muutuste elluviimisel, tegemist on pöördelise ajaga ettevõtte arengus," lisas ta.

„Toetan igati Baltika ärimudeli muudatusi. Praeguses olukorras on ainuõige keskenduda Balti riikide turgudele ning vähendada tegevuskulusid.

Elering teenis 2018. aastal auditeeritud aruande kohaselt 144,8 miljoni euroni ulatunud tulude juures 18,6 miljonit eurot puhaskasumit, võrreldes 17,1 miljoni euroga 2017. aastal.

Kasumi kasvule aitas kaasa eelkõige finantskulude vähenemine tulenevalt uute, varasemast oluliselt madalama intressiga võlakirjade emiteerimisest. Ettevõtte finantskulud vähenesid 2017. aasta 11,1 miljonilt 7,4 miljoni euroni möödunud aastal, teatas Elering.

„Eleringi tegevuse fookus oli 2018.

Lääne ringkonnaprokuratuur saatis kohtusse süüdistuse, milles heidab Haapsalu Linnahoolduse juhile Alo Lõpsile ja sama ettevõtte nõukogu liikmele Riho Lepale ette Silberauto eeliskohtlemist riigihankel, kirjutab Lääne Elu.

Lääne ringkonnaprokuratuur süüdistab Alo Lõpsi ja Riho Leppa tahtlikus riigihanke menetluse nõuete rikkumises ühele hankes osalejale eelise andmise eesmärgil. Süüdistuse järgi tegid Haapsalu Linnahoolduse OÜ nõukogu liige ja Haapsalu linnavolikogu eelarve- ja rahanduskomisjoni esimees Riho Lepp ning osaühingu Haapsalu Linnahooldus juhatuse liige Alo Lõps kõik endast oleneva, et möödunud suvel korraldatud hanke võidaks just Silberauto Eesti ASi pakkumine.