majandus

Eestit eelmisel aastal tabanud päikeseelektrijaamade buum sai hoogu seaduse tõlgendusest, mille järgi on võimalik suured, mitmemegavatised jaamad jagada eri liitumispunktide abil kunstlikult väiksemaks ja saada sel kombel rohkem toetust, kirjutab Äripäev.

Eelmise aasta buumiga tuli Eestisse juurde 100 megavatti uusi päikesepaneele. Üks silmatorkavaimaid juhtumeid omapäraste mitmeosaliste parkide seas on Pärnu linnavalitsusele kuuluva Paikre OÜ ja Infortarile kuuluva Eesti Gaasi ühisprojekt.

Liiklejale tundub, nagu veniks Eesti pindala talvel mitmekordseks - kui Saaremaal sajab lund ja on paar miinuskraadi, paistab Põlvas päike ning termomeeter kukub külmast kummuli. Teeolud on ettearvamatud ning liiklus kaootilisem. See kõik kulutab kallist aega. Kui aga enne rooli istumist teekonna üle vaataks ja veidi planeeriks, oleks oluliselt turvalisem sõitu minna.

Neljapäeval andis Lääneranna volikogu vallavalitsusele loa sõlmida Lihula, Kirbla ja Tuudi tänavavalgustuse renoveerimise leping ühispakkumise teinud ettevõtetega AS Connecto Eesti ja OÜ Kagu Elekter. Rekonstrueerimise käigus saavad Lihula, Kirbla ja Tuudi 323 nüüdisaegset leedtänavavalgustit, kirjutab Lääne Elu.

Tänavavalgustuse renoveerimine läheb vallale maksma 1,14 miljonit eurot, mis on esialgu plaanitud 0,66 miljonist eurost enam kui 40 protsenti rohkem.

Allan Martinson säutsus Twitteris, et Amazon teatas oma robotist, mis paistab Starshipi roboti täpne koopia.

Sealkohal õnnitles Martinson Starshipi disainitiimi ja lisas, et on päris kindel, et advokaatidel hakkab seda lugedes kusagil väga kiire.

Sel aastal eraldatakse riigi poolt Eesti Postile perioodika kojukande toetuseks maapiirkondades 1,778 miljonit eurot, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Tõsiasi, et lehelugeja elab maal, ei pea tähendama seda, et ta peaks oma värske ajalehe eest rohkem maksma kui linnas. Kuna perioodika mahud on iga aastaga langenud ning kojukande kulud ühiku kohta samas tõusnud, siis tulebki riigil kojukandeteenust toetada, et maal elav inimene jätkuvalt meelepärast ajakirjandust tellida saaks,“ selgitas toetussummat tõstva määruse allkirjastanud ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist.

TravelUnion OÜ kaudu reise ostnud klientidele saatis ettevõtte omanik võltsitud broneeringuid ja maksekorraldusi.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuselt ligi 15 000 eurot starditoetust saanud iduettevõtte TravelUnion inglasest asutaja Charles Harris üritas ärireisijatele mõeldud platvormi arendada juba 2016. aastast. Ühemehefirmalt on praeguseks saanud tüssata üllatavalt lai seltskond: Tehnopol, start-up-programmis tema mentoriks olnud IT-ettevõtja, EAS ning reise broneerides suuri summasid kulutanud kümned kliendid.

Uus plokiahela võrgustik WON (World Open Network) väidab, et krüptomaailm vajab suurt muutust selleks, et saavutada oma tõeline potentsiaal. Igapäevatarbija jaoks on krüptovaluutad ja plokiahela tehnoloogia endiselt müsteerium. Kasutajaliidesed on tihti raskesti arusaadavad ning isegi ülekande tegemine võib keeruline olla. Lisastressi võib tekitada ülekande aeglane laekumine.

Lisaks sellele on viimasel ajal hakanud ilmuma uudiseid krüptoraha vargustest ja see on vähendanud inimeste usaldust.

Kolme nädala pärast läheb riigikogu suures saalis teisele lugemisele VEB Fondi kahjude hüvitamise eelnõu, millesse soovib õiguskomisjon enne seda Jüri Raidla õiguslikule analüüsile tuginedes mõned olulised muudatusettepanekud sisse viia. Nende vastu võitleb aga jõuliselt Reformierakond.

VEB Fondi kahjude hüvitamise eelnõu muudatuste üle otsustas õiguskomisjon teisipäeval. Selle käigus tekkis olukord, kus eelnõusse pakutud täiendused ei saanud komisjonilt heakskiitu.

Riigikogus läbis täna esimese lugemise seaduse eelnõu, millega viiakse finantssektori karistuste ülemmäärad kooskõlla EL-i õigusega ning võimaldatakse kohaldada Eestis EL õigusaktides sätestatud ülemmääraga rahalisi sanktsioone.

"Danske panga juhtum näitab, et riik peab finantsasutuste üle tugevdama kontrolli ja karmistama rikkumiste karistusi," ütles riigikogu õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid.

Tema sõnul muudetakse eelnõuga finantssektori kehtivate rahatrahvide ülemmäära ja nende arvutamise aluseid.

See, kes peaks guugeldama sõna „hankeplaan”, võis veel täna sattuda Tallinna Vee kodulehe alalehele, kuhu oli veebilehe arendamise ajast jäänud üks humoorikas näpukas.

Nimelt seisab Google’i kaudu Tallinna Vee hankeplaani alalehele sattudes punaste trükitähtedega kirjutatud tekst: „LJUDAGA LÄBI ARUTADA KUIDAS KONTAKTID SIIN VÄLJA TUUA!”.

Kuvatõmmis

Tallinna Vee pressiesindaja Eliis Venniku sõnul võis see sattuda sinna seetõttu, et ettevõte vahetas möödunud aastal veebilahendust, mis tõttu võis Google vahepeal ära salvestada töös oleva versiooni.

Soome piimaühistutele kuuluv Valio piimatööstus, mis tegutseb ka Eestis, on otsustanud vähendada kontoritöötajate arvu 80 kuni 1000 inimese võrra.

Kokku puudutab kontoritöötajate arvu vähendamine umbes 660 piimatööstuse Soome peakontoris töötavat inimest, vahendab Kauppalehti. Ettevõtte sõnul asuvad nad kontoritöötajate arvu koomale tõmbama tootmise ja eelarvega seotud põhjustel, märkis ettevõte.

Tegemist on osaga Valio kolmeaastasest straeegiast, mille eesmärk on parandada piimanduskontserni konkurentsivõimet ja kasumlikkust.

Eesti Ekspressi juhtimiskonverentsi üks põhiesinejaid, Stanfordi ülikooli õppejõud Nir Eyal soovitab oma säutsudes äri edu nimel võrgustike loomist, kuid samas kritiseerib telefonide kasutamist.

„Suitsetamine vähenes USAs 50 aasta jooksul 42,4 protsendilt 12 protsendini. Kas me saame luua telefoni ülekasutamise vastu uusi norme ja tavasid, et vähendada tähelepanu hajumist? Ma arvan nii,“ avaldas Eyal teisipäeval oma Twitteri kontol.