Eesti seisab iduettevõtjate nägemuses valiku ees, kas kas avatus, või hirmunud sulgumine.

EKRE ideedest suunatud koalitsiooniläbirääkimistest ärevusse sattunud Eesti Startupijuhtide Klubi saatis kõigile parlamendierakondadele kirja, kus palub poliitikat, mis jätaks üleilmse haardega ettevõtete peakontorid ja arendusüksused Eestisse.

Avatud majandus ei ole rahvuslike huvide vastand, vaid rahvuse ja riigi kestmise eeldus, kinnitas pöördumisele alla kirjutanud klubi president Sten Tamkivi.

Kui välismaalastest helgemad pead Eestisse tööle tulla ei saa, siis ei ole Eestis tegutsevatel rahvusvahelistel ettevõtetel võimalik oma peakontoreid ja arendusüksusi Eestis hoida ja need töökohad kolivad teistesse riikidesse. Kuid siis peavad Eestist välja rändama ka need eestlased, keda rahvusvahelised ettevõtted tööle ootavad.

„Eestisse kolinud välismaised spetsialistid õpivad hea meelega Eesti kultuuri, tavasid ja sageli ka Eesti keelt. Suurem osa nendest kolib kunagi tagasi oma kodumaale, nende palgalt tasutud maksudest ei pea edaspidi pensionit maksma ja seega ei muutu nad osaks meie sotsiaalhoolekande-kuludest,” seisab kirjas.

Loe idufirmade pöördumist siit:

13. märtsil 2019 Tallinnas

Vaata Delfi allikast

pistise kohuke.png