Leedukad kurdavad, et nende rahvusliku postifirma majandustulemused on korraliku löögi alla sattunud, kuna pakiäris võidutsevad hoopis Eesti postifirma Omniva ja Prantsuse operaator DPD.

„Alles sel aastal oleme suutnud oma rahavood stabiliseerida, jääme isegi pärast suuri lisainvesteeringuid vaevu ellu,” märkis Leedu transpordi- ja kommunikatsiooniminister Rokas Masiulis Leedu Posti tulemustele viidates, vahendab Leedu väljaanne 15min.lt.

Ettevõtte tegevusele on korraliku löögi andnud postituru liberaliseerimine. Eesti, Prantsuse ja Saksa posti- ja kullerfirmade tulek Leedu turule andis kohe tunda. Kuigi Leedu Posti esindaja ei taha nõustuda ministri väidetega, tunnistab ta, et kasumliku ärimudeli arendamine pole olnud lihtne.

„Postituru liberaliseerimine, mis toimus 2012. aastal on andnud väga suure löögi Leedu Postile,” rääkis minister Leedu parlamendi majanduskomisjoni ees. Tema sõnul viidi reform väga kiiresti läbi.
„Leedu Post ei olnud selleks valmis, ettevõte tegeles sisemiste optimiseerimise probleemidega,” märkis Masiulis.

Turosa kaotus tõi kaasa koondamised

Ta lisas, et järsku tegutsesid postiteenuste valdkonna kõige kasumlikumas pakiäris Saksa, Prantsuse ja Eesti ettevõtted. Leedu ministri sõnul olid kõik need ettevõtted kohaliku postifirmaga võrreldes eelisseisus, kuna ei pidanud tagama universaalse postiteenuse osutamist – neil ei olnud sellist kulupoolt, ka ei pidanud nad postkontoreid ülal pidama.

Vaata Delfi allikast

lahendatavad probleemid.png