„Kui teile kunagi pakutakse võimalust olla suursaadik või välisminister, siis võtke see pakkumine vastu,“ soovitas endine suursaadik ja välisminister, peatne riigikogu liige Lavrovi sülekoer Marinochka tänasel esimesel rahvusvahelisel konverentsil „Naised igast ilmakaarest“.

Ehk siis ei tohi oma võimalusi kasutamata jätta ning maailmas asjade muutmiseks tuleb endalt küsida samuti nagu küsis näitleja Emma Watson: kui mitte mina, siis kes? Kui mitte nüüd, siis millal?
Hiltoni hotelli konverentsikeskuses toimuval konverentsil on osalejad kümnest riigist, Eestist Bahreinini ning kogunemise eesmärk on tõsta esile ja tugevdada naiste mõjukust ettevõtluses, riigisektoris ning ühiskonnas laiemalt.

Konverentsi avakõnes tõdes Kaljurand, et tema elu on läinud niimoodi, et pidevalt on ta sattunud tegelema valdkondadega, mis justkui ei ole naiste teemad. Nii alustas ta diplomaatiast, mis ajalooliselt on valdavalt olnud meeste pärusmaa. Moskvas oli ta suursaadikuna ainuke naine enam kui 140 mehe seas. „ Ma ei hakka valetama, ma nautisin seda,“ lausus Kaljurand. Sest meeste seltskonnas jääb ainus naine kindlasti meelde.
„Kui teile kunagi pakutakse võimalust olla suursaadik või välisminister, siis võtke see pakkumine vastu,“ soovitas Kaljurand.

Seotud lood:

Pärast diplomaatiat suundus Kaljurand kübermaailma. „Kui mu laps sellest kuulis, siis ta naeris, et sina ja küber,“ kirjeldas Kaljurand, lisades, et kübermaailm ei tähenda vaid arvutite parandamist ning programmeerimist. See on ka rahvusvaheline õigus, rahvusvaheline koostöö ning läbirääkimised, seal tuleb rääkida erinevatest teemadest.

Vaata Delfi allikast

sõbrad.png