Tänase kultuuribiidi muusika valis Itaalia lavastaja ja näitleja Giorgio Bongiovanni, kelle juhtimisel jõuab täna Rakvere teatris lavale komöödia "Kaks tosinat tulipunast roosi".

Giorgio Bongiovanni ütleb oma muusikavaliku kohta nii: "On täiesti võimatu piiritleda kogu mu muusikalist maitset kümne palaga. Armastan väga erinevaid muusikastiile: ooperit, sümfooniat, brasiilia, itaalia, napoli muusikat... Proovisin leida igast žanrist ühe loo, aga tihtipeale on see ainult üks väike osa suurest tervikust".

Wolfgang Amadeus Mozart – Requiem/Lacrimosa
Kuidas oleks üldse võimalik valida Mozartilt ainult üks lugu? Mozart on Mozart. Ja sellega on kõik öeldud. Iga väiksemgi noot Mozartilt on muusika suurte tähtedega. Sellest piisab, et selgitada, miks mulle Mozart ja kõik temaga seonduv nii väga meeldib. Ma tõin välja ühe osa, Lacrimosa, Mozarti viimasest heliteosest Reekviem kuna minu jaoks on see üks näide "absoluutsest muusikast"."

Giuseppe Verdi – Trovatore/D’amor sull’ali rosee…
Jumaldan ooperit juba lapsepõlvest saadik. Itaalias olen ka ise lavastanud mitmeid oopereid. Verdi, Puccini, Rossini, Donizetti... Kuidas küll valida neist see üks ja ainus? Giuseppe Verdi “D’amor sull’ali rosee…” on parim näide muusika ja teatri ühendatusest.

Ludwig van Beethoven – Sonata a Kreutzer
See on minu lemmiksonaat Beethovenilt. Samuti on see Tolstoi ühe novelli läbiv teema, mida ma tavaliselt kasutan oma lavastustes.

Tom Jobim-Gal Costa – Esquecendo voce
Nüüd vahetame žanrit: brasiilia muusika. Mulle meeldivad mitmed Tom Jobimi laulud ning see on vaid üks neist. Eriti imponeerib mulle Gal Costa versioon.

Djavan – Flor de lis
Veel Brasiiliat. Miks see mulle meeldib? Ausalt, ma ei tea. Avastasin selle ühel oma reisidest Brasiiliasse ja lihtsalt armusin sellesse laulu.

Vaata Delfi allikast

bottle pour.png