Kes teab, mis sõnadest moodustub Toyota populaarseima linnamaasturi mudelinimi? Kuna ma käsi ei näe, siis olgu: see on tuletatud sõnadest Robust Accurate Vehicle, mis võiks maakeeli kõlada kui „robustne ja täpne sõiduk“. Algselt oli antud fraasiks „Recreational Activity Vehicle“ (puhke- ja vabaaja sõiduk), ent viimase põlvkonna juures tahavad auto loojad lisaks praktilisele poolele viidata ka senisest sportlikumale olekule, millest ka tunnuslause muutmise vajadus.

Neis sõnades väljendub Toyota idee autost, milles kohtuvad hea läbivusega maastur ning innuka juhitavusega luukpära, mis on täna aktuaalsem kui 25 aastat tagasi, mil mudelit RAV4 esmakordselt näidati. Akio Toyota on lubanud lõpetada igavate autode tootmise ning selle lubaduse peavad masside jaoks täitma just „rav-nelja“ sugused sõidukid, sest nii Toyota GT86 kui ka Yaris GRMN ja GR Supra on kõik üsna väikest seltskonda kõnetavad nišimudelid.

Uuel põlvkonnal tuleb täita ka SUURI müügiarvusid puudutavaid ootusi, sest kaks aastat tagasi oli RAV4 planeedi müüduim linnamaastur, mis tuli kõigi mudelite arvestuses koguni neljandale kohale! Lähtuvalt sellest – ja soovist nihutada mudel luksuslikumate sõidukite hulka – on viies RAV4 ehitatud esimese linnamaasturina kontserni uuele platvormile GA-K, mis on ka hiljuti meile jõudnud Lexus ES-i selgrooks.

Vaata Delfi allikast

nostalgia.png