TOP 8 | Miss Estonia 30: kupeldamisdraama, lugematud aktipildid ja perevägivald ehk skandaalid, mis Eesti misse aegade jooksul saatnud!

Täna möödub 30 aastat esimesest Miss Estonia valimisest. Aastate jooksul on Vabariigi kaunimaks naiseks valitud palju…

TÄNA DELFI TV-s | Vastamisi lähevad eelmisel nädalal Riia VEF-ile kaotanud Pärnu Sadam ja TalTech

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga jätkub kolmapäeval, 14. novembril kahe kohtumisega. Suvepealinnas lähevad vastamisi…

VIDEO | Himki tõusis CSKA-ga ühele pulgale, VEF-il erakordselt kehv viskepäev

Korvpalli VTB Ühisliiga tänases ainsas kohtumises alistas Moskva oblasti Himki 75:51 (17:15, 23:12, 22:11, 13:13), jätkates…

Washingtoni rahvuspargist tuli enamik mägikitsi ära lennutada. Neile hakkas liialt mekkima matkajate uriin

Kentsakas probleem: mägikitsed hakkasid USA-s Washingtoni rahvuspargis matkajaid tülitama, et nende uriini noolida.

Washingtoni osariigis Olympicu poolsaare rahvuspargis muutusid mägikitsed nii suureks nuhtluseks, et sealsed ametivõimud asusid loomi rahvusparkide ameti ja metsandusteenistuse toel õhu kaudu evakueerima.

Milles siis seisneb sõraliste süü? Neile hakkas hirmsal kombel maitsema inimeste uriin.

Rahvuspark pole mägikitsede looduslik eluala, kuid elanud on nad seal juba peaaegu sajandi.

Salk kütte tõi Alaskalt ja Kanadast Briti Columbia provintsist 1920. aastatel parki elama tosina kitse, kes paljunesid kiiresti — 1980. aastateks elas rahvuspargis mitu tuhat isendit.

Pargiteenistus on üritanud kitsede populatsiooni juba aastakümneid kahandada, kuid praegu on nende arvukus tõusuteel. Hinnangute järgi elas Olympicu rahvuspargis veel hiljuti umbes 700 kitse.

Ametnike väitel on invasiivsed võõrkitsed maiad kohalikele kaitsealustele taimedele ja kahjustavad piirkonna ainulaadset ökosüsteemi.

Samuti teevad loomad palju tüli külastajaile. Mõnedel neist on kombeks inimestele matkaradadel liiga lähedale tulla, ning osa neist on agressiivsed ja neid on raske minema peletada. 2010. aastal hukkus rahvuspargis isegi üks õnnetu matkaja, kelle kits surnuks puskis.

Kitsede inimlembusel on mõnevõrra tülgastav selgitus — erinevalt mägikitsede traditsioonilistest elualadest ei leidu Olympicu poolsaarel looduslikke soolavarusid, ilma milleta kitsed kaua elus ei püsi.

Seotud lood:

Selle asemel peavad nad otsima alternatiivseid soola-allikaid — nagu inimeste kusi ja higi. Mõnedes pargi piirkondades ilmuvad kitsed nagu maa alt välja otsekohe, kui keegi matkaseltskonnast eraldub, et põõsasse häda tegema minna.

Rahvuspargi ametnikud kolivad võimalikult palju kitsi Põhja-Kaskaadide mäestiku rahvusparki, kuna sealne hääbuv kitsede populatsioon nõuab täiendamist.

Vaata Delfi allikast

bottle pour.png

Lisa kommentaar


Turvakood
Värskenda

Vana hea retro! Tartu Maraton naaseb kuldaegadesse

Kolm kuud enne suusatalve suursündmust ehk 46. Tartu Maratoni on põhjust välja hõigata ürituse peamine uuendus. Nimelt stardib üheskoos põhisõitudega…

VIDEO ja FOTOD | "Padjaklubi" eelviimane episood toob pisarad silma ka näitlejatel endil!

"Padjaklubi" jõuab täna õhtul juubelihooaja eelviimase episoodini. Sarja ajaloos on see esimene kord, kui ekraan täitub niivõrd rohkete pisaratega.…

5MIINUST nublu isiku avalikustamisest: klikkide nimel kellegi anonüümsus ilma antud isiku loata ära võtta, on ikka suht debiilne tegu

Eile avaldas konkureeriv meediaväljaanne enda kontimurdva uurimistöö tulemusena räppar nublu isiku, muusikaportaalile sky.ee andis oma kommentaari…

DELFI BUDAPESTIS | Ungari peatreeneri kohusetäitja: oleme viimase kuu ajaga Eesti meeskonda põhjalikult analüüsinud

Ungari jalgpallikoondise abitreener Cosimo Inguscio sõnul on madjaritel Eesti meeskonnast täna oluliselt põhjalikum ülevaade kui kuu aega tagasi…