Mikser: EKRE pole lasknud ränderaamistiku teemaga varjatult toimetada

*Lepe pole siduv, aga kui toetame põhimõtteid, siis eeldatakse ka nende järgimist, kinnitas välisminister Sven…

Brigitte Susanne Hunt loodab pulmad pidada 0 euro eest: ma saaksin niikuinii kõik tasuta!

Raadiohääl ja skandaalitar Brigitte Susanne Hunt teatas "Seitsmestes", et pulmajutud on käinud läbi ka tema ja ta peigmehe…

Helir-Valdor Seeder: Eesti ei peaks ÜRO rändepaktiga liituma

Erakonna Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul otsustas partei riigikogu fraktsioon, et Eesti ei peaks liituma ÜRO…

Kesk-Euroopas võimutsenud gallide võigas tava sai lõpuks kinnituse

Umbes 2000 aastat tagasi Kesk- ja Lääne-Euroopas elanud gallid palsameerisid enda vaenlaste pead ning hoidsid need alles, kinnitab värske uuring.

Kuigi gallide sellisest kombest on legendid ja ajalooallikad rääkinud juba ammustest aegadest, saadi nüüd esmakordselt kombele teaduslik kinnitus, vahendab Science Alert.

"Oma kõige märkimisväärsemate vaenlaste pead palsameerisid gallid seedripuuõliga ning säilitasid neid ülima hoolikusega kirstudes," kirjutas Kreeka ajaloolane Diodorus Siculus paarkümmend aastat enne meie ajaarvamist.

Rooma ajaloolane Strabo kirjutas samuti, et gallid pidasid palsameeritud päid ülioluliseks ning "ei vahetanud neid isegi pea kaaluga võrdse kullakoguse vastu".

Nendesse kirjutistesse suhtuti aga võrdlemisi skeptiliselt, arvestades, et nii roomlased kui ka kreeklased olid ajalooliselt gallide vaenlased. Vaenlase harjumuse kohta ajaloolisi kirjeldusi luues võib aga tihti liialt loominguliseks minna ning kirja panna asju, mis üldse tõele ei pruugi vastata.

Nii otsustasid teadlased minna algallika juurde ning uurisid päid endid. Kokku uuriti 11 koljut, millel olid pea maha raiumise jäljed ning millest olid ajud eemaldatud. Keemilise analüüsi abil võrreldi koljusid ning samast väljakaevamiskohast leitud loomaluid.

Vaata Delfi allikast

bill n hillary.png

Lisa kommentaar


Turvakood
Värskenda

Kuuba poksikuulsus: Deontay Wilder paneb Tyson Fury magama

Kuuba profipoksija Luis Ortiz ennustab, et ameeriklasel Deontay Wilderil ei teki Tyson Fury alistamisega mingeid probleeme.

Mis saab, kui geid ja lesbid otsustavad üheskoos lapse saada? „Meiesuguste inimeste kohta pole ühtegi seadust!”

Homopaar ja lesbipaar vaidlevad riigikohtus, kui palju tohib kumbki pool ühise lapsega aega veeta. Süsteem on kallutatud emade kasuks ka…

FAKTIKONTROLL | Kas Jaak Madison räägib migratsioonileppe „tsensuurisätte” kohta tõtt?

Eesti Päevalehe, Delfi ja Eesti Väitlusseltsi koostöös ilmuvas Faktikontrolli sarjas kontrollitakse seekord, kas vastab tõele Riigikogu liikme Jaak…

Apple'i uus iPad Pro tahvel: kõige kõrgtehnoloogilisem külmikumagnet, mida osta saab!

Tehnoloogiahiid Apple esitles hiljuti oma uut iPad Pro sarja tahvelarvutit.Tänavune iPad Pro on korralik tahvel nagu iPadid ikka, kuid paistab silma…