Rahvusvaheline suusaliit FIS otsustas nädal pärast freestyle-suusatamise MM-i pargisõidu tühistamist vastata ka Delfi ja Eesti Päevalehe küsimustele ning märkis, et võimaluse korral võidakse maailmameistritiitel ikkagi veel välja anda.

„Uurime praegu, kas on võimalik tiitli välja andmata jätmine sportlastele kompenseerida ja teha uus võistlus. Kindlasti ei juhtu see aga enne järgmist hooaega. Peame leidma teostatava lahenduse,” selgitas FIS-i pargi- ja rennisõidu võistlusdirektor Roberto Moresi.

Ametniku sõnul ei jäetud Park Citys pargisõidu jaoks varupäeva, kuna üldine võistluskalender oli liiga tihe. Peale selle ei olevat suured telekompaniid huvitatud võistluste uuele ajale paigutamisest ning see olevat paratamatus.

„Mõistame, et tegemist on välitingimustes peetava spordiga, kuid ka 2015. ja 2017. aasta MM-il ei jäetud võistlustele samuti ühtegi varupäeva ning kõik toimis. Varupäevade mõju on korraldajatele väga koormav ja käib tihti üle jõu,” selgitas Moresi. „Teeme järgmiste suurvõistluste korraldajatega tööd ajakavade parema planeerimise nimel, et võimaluse korral oleks alternatiive.”

MM-il oli sportlastel korraldajatele etteheiteid veelgi. Kui naiste Big Airi võistlusel ei saanud hooprobleemide tõttu osaleda kolm sportlast, siis pargisõidus tegi lumesadu olukorra väga keeruliseks ka meeste jaoks. FIS-i sõnul oli tegemist ootamatute probleemidega.

Vaata Delfi allikast

Ei ühtegi.png