Sel laupäeval pidanuks ööklubis Cathouse toimuma võitlussarja Bad Blood teine üritus, kuid politsei sekkumisel pidid korraldajad ettevõtmise ära jätma.

Esimene osavõistlus mullu oktoobris ööklubis Factory pälvis palju kriitikat.

Muu hulgas mõistis ürituse korraldamise avalikult hukka Eesti poksiliit.

"Oleme sunnitud teatama, et seoses politsei poolt tehtud ettekirjutusega jääb 16.03.2019 toimuma pidanud Bad Blood Underground Fights ürits ära. Politseipoolseks põhjenduseks - keelatud vägivald avalikus kohas ja vägivalla propageerimine," jagas üritus oma Facebooki lehel teadet. "Täname kõiki seni üritusesarjast osavõtnuid, uusi huvilisi ja kõiki teisi kaasosalisi ning palume mõistvat suhtumist."

Delfile ja Eesti Päevalehele selgitas politsei sekkumist lähemalt Põhja Politseiprefektuuri kesklinna jaoskonna juht Kaido Saarniit:

"Politseini jõudis läbi prokuratuuri info, et 16. märtsil pidi toimuma uuesti mitteametlik kaklusüritus „Bad Blood“, kus kaklevad tavainimesed ja reeglitega, mis pole täpselt paika pandud. Seega kujutab sellise ürituse korraldamine olulist või isegi kõrgendatud ohtu, sest osalejad võivad saada väga raskeid vigastusi. Ka Eesti Poksiliit on rõhutanud, et selline tänavakaklus ei ole kuidagi seotud ametliku poksi ega selle reeglitega ning võib lõppeda kellegi surmaga, sest osalejatel ja korraldajatel puuduvad turvalise ürituse korraldamiseks vajalikud teadmised ja reeglid," ütles Saarniit.

Seotud lood:

"Avalikud võistlused, mida ei reguleeri võitlusspordialade rahvusvaheliselt tunnustatud reeglid, ei ole Eesti õiguse kohaselt ja Eesti kultuuriruumis aktsepteeritavad ning seesuguste kakluste esinemisel on õiguskaitseorganitel seadusest tulenev kohustus sekkuda.

Vaata Delfi allikast

pole minu.png